סיפורי הצלחה

Etilisa, ספרד

יד ביד עם HP אינדיגו, חברת Etilisa מספרד הפכה להיות אחת הספקיות המובילות של תוויות יין איכותיות בחבל ריוחה

כאשר לפני 25 שנים חברת סחר קטנה החלה את פעילותה כעסק קטן לייצור נעליים בכפר קטן בשם לה ריוחה, דייגו קסטילו ככל הנראה לא העלה בדעתו כי בשנת 2010 הוא יתחיל פעילות חדשה וייסד את Etilisa כחברת הדפוס הספרדית הראשונה שמפעילה ציוד דיגיטלי בלבד.

"תעשיית הנעליים סיפקה לנו מידע רב אודות תעשיית התוויות, ולפני 5 שנים החלטנו לבצע את הקפיצה הגדולה ולהדפיס תוויות בעצמנו", מספר דייגו קסטילו. לאחר מציאת פתרונות המימון המתאימים להתנעת  הפרויקט החדש, חברת Etilisa נולדה עם ארבעה עובדים.

היום, עובדים 12 אנשים ב-Etilisa שמבוססת כולה על 100% דפוס דיגיטלי. "השקענו בטכנולוגיה זו משום שהיא מהווה מודל מוכח ואמין לחלוטין, ומציעה שליטה מלאה על העלויות, מכיוון שאנו יודעים בדיוק כמה עולה כל תווית, וכך בסופו של דבר, אני יודע בדיוק איפה אני יכול להתחרות ולהרוויח כסף, ואיפה לא . HP מציע לנו מצב win-win פנטסטי, כולם מנצחים! ".

בתשובה לשאלה האם לא חשש להשקיע בדפוס הדיגיטלי, ענה דייגו קסטילו כי "חברת HP מהמרת יותר מכל אחד על הדפוס הדיגיטלי, והעובדה שהם השקיעו מיליוני אירו במרכז ההדגמה ב-Sant Cugat בברצלונה שם הם מדגימים את מכונות הדפוס ומדריכים בתחום הדפוס הדיגיטלי העניקה לי ביטחון רב".

ולמה דווקא הדפוס הדיגיטלי של חברת HP אינדיגו? "בעסקי היין", עונה קסטילו, לדעתי, הזרקת דיו אינה הפתרון מכיוון שיש הרבה ניירות בעלי מרקם מיוחד והדיו אינו נדבק היטב. בדקנו פרויקטים עם ספקים אחרים, אבל כרגע איננו רואים שיש להם מקום בעסקי היין. אז, ההימור שלנו הוא להמשיך ולגדול עם HP". 

הדפסה על פי הזמנה זו כבר המציאות
מגמת הפרסונליזציה של תוויות היין נמצאת בצמיחה ובשימוש של יצרני יין קטנים או כאלה שמפיקים יין לאירועים מיוחדים כמו חג המולד. דייגו קסטילו מתאר מקרה שכזה: "אחד מלקוחותינו, יצרן יין חשוב, ביקש להחליף את הלוגו שלו בתווית בלוגויים של שבעה מקצועות שונים (רופא שיניים, רופא, עורך דין וכו '). כל לוגו היה בצבע עם הטבעה והחתמה. ביצענו פרסונליזציה לא רק בתווית הראשית. תוויות רבות עברו פרסונליזציה עבור ארה"ב או סין, מדינה בעלת דרישות רבות, שם אנו נמצאים במגמת צמיחה מהירה".

בתוך כך, חברתEtilisa  מסייעת ללקוחותיה גם בתחום הייצוא. "הצריכה בספרד נמצאת במגמת האטה מסוימת, אולם הייצוא, התקנות ביחס לתוויות בכל מדינה והסדרות השונות של כל תווית מסייעים כולם לצמיחתם של לקוחותינו, כמו גם שלנו. 

מצעי הדפסה חדשים מביאים ערך נוסף 

המגוון הרחב של מצעי ההדפסה גדל כל העת, עד כדי כך שהמצע עצמו מוסיף עיצוב לתווית עצמה. התוצאות נפלאות גם בהדפסה על נייר וגם על פלסטיק. ""ההדפסה על פוליפרופילן השיגה מידת שקיפות כה גבוהה, עד כי היה זה כמעט בלתי אפשרי לראות את התווית. זה נראה כאילו זו הדפסה ישירות על הבקבוק".

החדשות האחרונות הן שחברת Etilisa מדפיסה על נייר מינרלי שעשוי מאבנים אשר דוחות מים. מעבר לכך, הצרכנים, בעיקר בחו"ל, מאוד מעריכים את העובדה שהנייר אינו עשוי מעץ. 

חברת Etilisa מדפיסה כיום על שלוש מכונות דפוס של HP אינדיגו: ws4500, WS6000 ו- WS6600. 

הבהרה: המידע המופיע בסיפורי הלקוחות מובא מטעם הלקוחות והינו באחריותם בלבד
1800-800-083
פארק המדע, קרית ויצמן, ת"ד 150, רחובות
© כל הזכויות שמורות ל- אינדיגו