סיפורי הצלחה

דפוס חרט, ישראל

האתגר:
"הלקוחות שלנו תמיד מחפשים חדשנות בחומרים, בתהליכים ובגימור. אנחנו תמיד מחפשים את הדבר הבא, כדי לעזור להם - ולנו - להתבלט. העובדה שאנו הראשונים בעולם שמדפיסים על מכונת הדפוס HP Indigo 30000 Digital Press הופכת אותנו לבלעדיים בשוק שלנו."
ירדן בן דור, סגן נשיא בכיר, דפוס חרט

 

 

 

 

 

הפתרון: 
"אנחנו יכולים רק להתקדם עם מכונת דפוס טובה יותר. כאשר אנו מייצרים אריזה עם מכונת הדפוס HP Indigo 30000 Digital Press, אף לא אחד מהמתחרים שלנו מסוגל להגיע לאותה רמת הפקה. ברגע שגם חברות אחרות ירכשו את מכונת הדפוס הזו,  עדיין יש לנו יתרון; אנו בעלי יותר ניסיון וידע". 
ירדן בן דור, סגן נשיא בכיר, דפוס חרט

התוצאה: 
"עם הטכנולוגיה של HP אינדיגו, אנחנו יכולים להתאים את העיצוב לקהל יעד או לקמעונאי מסוים, ולמצב את עצמנו כמותג חדשני, כך שהטכנולוגיה גם שיפרה את תפיסת המותג שלנו. זה מדהים גם מבחינת איכות וגם מבחינת צמצום המלאי שלנו. "
רחל דנון, סמנכ"לית שיווק, חברת אהבה

דפוס חרט הינה חברה משפחתית בת שלושה דורות, שממשיכה לחדש בענף הדפוס כבר למעלה מ-75 שנים. על לקוחותיה של חרט, שמפיקה אריזות יוקרה ומספקת את כל השירותים תחת קורת גג אחת, נמנים רבים מיצרני הקוסמטיקה המובילים בישראל, כמו גם חברות תרופות, מזון ומשקאות ועוד. באמצע שנת 2014, התקינה חרט את מכונת הדפוס HP Indigo 30000 Digital Press הראשונה בעולם, והביאה את החדשנות בתחום האריזות לרמה חדשה לגמרי.

התאמה לתנאי שוק משתנים
כאשר חברת דפוס חרט התקינה את HP Indigo 30000 Digital Press הראשונה בעולם, היה זה גם ניסיונה הראשון של החברה בדפוס דיגיטלי. לפני שהחברה נקטה בצעד זה, אנשי החברה בילו שנתיים בבחינת האפשרויות הדיגיטליות העומדות בפניהם, נחושים להשיג יכולות שיבדלו אותם באמת מהמתחרים. ירדן בן-דור, סגן נשיא בכיר בדפוס חרט, מסביר: "ישראל היא מדינה קטנה, והתחרות עזה. אנחנו רוצים להיות היחידים שמסוגלים להדפיס את המוצרים שאנו מדפיסים". 

בנוסף, חרט רצתה להפיק ריצות הדפסה קצרות במחיר משתלם. "בשוק שלנו, הכמות הממוצעת היא 5,000 קופסאות וזו בהחלט ריצת הדפסה קצרה", אומר בן-דור. "אנחנו עובדים עם הרבה יצרני בוטיק ואפילו חברות גדולות מפיקות ריצות הדפסה קצרות יותר, במטרה להיות תחרותיים יותר. הם עושים הפקה של 5,000 ורוצים לעבור לדבר הבא. בנוסף, יש גם הפקות של גרסאות רבות ושונות, כמו קופסות קוסמטיקה לחגים ועוד". 

המטרה השלישית הייתה כדי לסייע ללקוחות להילחם בזיופים. "חלק מהלקוחות שלנו נתקלו בבעיות של זיוף ומכירה בלתי מורשית באינטרנט של המוצרים שלהם. היינו מסוקרנים מהפוטנציאל להשתמש בגרפיקה משתנה ובטכנולוגיה של HP לברקודים בלתי נראים כדי לסייע ללקוחות שלנו בנושא זה".

 

 

איכות הדפסה גבוהה יותר, אינטראקציות טובות יותר עם לקוחות 
בסוף שנת 2013, חרט נכנסה לשותפות עם HP כמאמץ מוקדם ((early adopter של מכונת הדפוסHP .Indigo 30000 Digital Press בחודש מאי 2014, המכונה החדשה כבר פעלה בנפח ייצור.

מאז, חרט כבר מעבירה עבודות הדפסה מדפוס אופסט לדפוס הדיגיטלי. בגלל העלות העצומה שכרוכה בבזבוז מצעי הדפסה בדפוס אופסט, חרט מדפיסה כעת כמעט את כל העבודות על נייר מטאלי ועל ניירות מיוחדים אחרים במכונת הדפוס HP Indigo 30000. עבודות הדפסה אלה של מוצרי יוקרה בעלי שולי רווח גבוה מהוות כ -20 אחוזים מנפח העבודה של חרט.

לא מדובר רק בחיסכון בעלויות, אלא גם בתוצאות באיכות הדפסה גבוהה. עבור חברת אהבה, יצרנית קוסמטיקה מובילה ולקוחה ותיקה של חרט, הדפיסה חרט 18,000 גיליונות מטאליים בגודל B2 במכונת הדפוס 30000. "זה הרבה מעבר ל-1,500-2,000 הגיליונות שבעבר שימשו כנקודת איזון", אומר בן-דור. "בחרנו בדפוס הדיגיטלי כי אנחנו יכולים להגיע לרמות איכות מדהימות שלא יכולנו להפיק בעבר בדפוס אופסט". 

עם מכונת הדפוס החדשה HP Indigo 30000, חרט יכולה לשלב יותר גרסאות, ברקודים בלתי נראים, ופרסונליזציה. החברה מפיקה דוגמאות אמיתיות שבהן משתמשים הלקוחות בתערוכות ובפגישות מכירות במקום להסתפק בדגמים.

אלפי קופסאות יחודיות
בפרויקט אחר שמציג כיצד חרט מנצלת את היכולות הדיגיטליות שלה כדי לפתוח הזדמנויות חדשות בעבור לקוחותיה, שילבה חרט כוחות עם אהבה ליצירת 12,000 קופסות מתנה ייחודיות למבצע מיוחד ברשת הפארמים הגדולה בישראל. בעזרת שימוש ביישום ,HP SmartStream Mosaic חרט הפיקה 12,000 תמונות בנושא אביב - וריאציות ייחודיות של מספר עיצובי אב מקוריים - והדפיסה אותם ישירות במכונת הדפוס HP Indigo 30000. 

 

 

 

 

 

 

 

 

עבור חברת אהבה, הפרויקט היה פורץ דרך בתחומים מרובים: עיצוב צבעוני, התאמה אישית של כל קופסא וקופסא, איכות הדפסה ומהירות. "היינו זקוקים לאריזה שהלקוחות יוכלו לקשר עם האביב ושישוו לקופסא מראה של מתנה", מסבירה רחל דנון מחברת אהבה. "חרט ביצעו את העיצוב בתוך יום אחד, ו... בום! – הפיקה את האריזות, 10 ימים לפני תאריך היעד"!

העובדה שחרט אימצה את הטכנולוגיה של מכונת הדפוס HP Indigo 30000 Digital Press היוותה בונוס עבור חברת אהבה מלכתחילה. "אנחנו צריכים זמן אספקה מהיר ביותר, ועם טכנולוגיית דפוס דיגיטלי אנחנו יכולים לקבל תוצאות מהירות יותר ויותר גמישות", אומרת דנון. "מלבד איכות ההדפסה הטובה ביותר, ויתרון ההתאמה אישית, מכונת הדפוס של HP אינדיגו היא גם מהירה ביותר ואנחנו יכולים להדפיס כמויות נמוכות יותר באופן יעיל ומשתלם, וזה מעניק לנו יתרון גם מבחינת המלאי". 

הבהרה: המידע המופיע בסיפורי הלקוחות מובא מטעם הלקוחות והינו באחריותם בלבד
1800-800-083
פארק המדע, קרית ויצמן, ת"ד 150, רחובות
© כל הזכויות שמורות ל- אינדיגו