ימי עיון

HP אינדיגו מארחת - יום פתוח לבתי דפוס מהרשות הפלשתינאית

חברת HP אינדיגו קיימה יום עיון מיוחד בשיתוף חברת סמרטק הפועלת במגזר הערבי בישראל וברשות הפלסטינית, ולשכת המסחר הישראלית-פלסטינית, שבמסגרתו התארחו כ- 60 אורחים מהמגזר הערבי ומהרשות, במפעלי החברה בקרית גת. מטרת יום העיון הייתה הרחבת הקשרים העסקיים עם בתי הדפוס שברשות באמצעות הצגת עולם הדפוס הדיגיטלי בכלל, וחברת HP אינדיגו ופתרונותיה בפרט, בעזרת הרצאות וביקור במפעלי הייצור של החברה. בעקבות האירוע המוצלח, כבר הובעה התעניינות ברכישת מכונות דפוס של HP אינדיגו, וחוזים ייחתמו ככל הנראה בעתיד הקרוב. 

 

רן לנדוי, מנהל פעילות HP אינדיגו בישראל, פתח את האירוע בברכות, והחל בסקירה על פעילותה של חברת HP בישראל, מאז שהחלה כמחלקה בתוך חברת מוטורולה בשנת 1957, דרך רכישת אינדיגו בשנת 2001, ועד לנוכחות המרשימה שלה בישראל כיום, כמעסיק השני בגודלו בישראל, לאחר אינטל. 

 

לאחר מכן, הוקרן סרטון קצר על HP אינדיגו, הסוקר את תולדות דפוס האופסט ועד למהפכה שחוללה אינדיגו בעולם הדפוס, כאשר הציגה את מכונת הדפוס הדיגיטלית הראשונה בעולם בשנת 1993 באירוע IPEX, שבו למעשה סימנה אינדיגו את המעבר מדפוס אופסט לדפוס דיגיטלי. הסרטון סוקר גם את פתרונות החברה בתחומים המסחרי והתעשייתי. 

 

לאחר מכן, נשא דברים סמי אגבריה, מנהל המכירות של חברת סמרטק. החברה נוסדה לפני 20 שנה על ידי סמי ואחיו אוסמה אגבריה. בראשית דרכה, עסקה החברה בשיווק מחשבי אפל ומקינטוש. בתקופה זו, לא היו בשוק פתרונות רבים להדפסה בשפה הערבית, וסמרטק התמקדה בפתרונות בערבית במערכות קדם-דפוס. בשנת 1994, הם החלו לייצג את חברת סאיטקס ולשווק מערכות הפרדת צבעים על פילם. כאשר סאייטקס נרכשה על ידי חברת Creo, הם הפכו לנציגיה. כאשר החברה נרכשה על ידי קודאק, הפכה סמרטק לנציגתה בשיווק מערכות קדם-דפוס - הפרדת צבעים על פלטות CTP. 

 

סמרטק הייתה החברה הראשונה שהחדירה פתרונות קדם-דפוס לתחומי הרשות הפלסטינית וגם לתחומי המגזר הערבי בישראל. לעולם הדפוס הדיגיטלי נכנסה סמרטק לפני 3 שנים, כאשר החלה לייצג את קוניקה מינולטה בשיווק מדפסות דיגיטליות. אז החליטה סמרטק לבדוק מהם הפתרונות הקיימים בשוק בתחום הדפוס דיגיטלי המתקדם, וכך נוצר הקשר עם חברת HP אינדיגו. אז הועלתה ההצעה לקיים יום עיון מיוחד ללקוחות מהמגזר הערבי בישראל ומהרשות הפלסטינית. ב- HP אינדיגו מיהרו להרים את הכפפה, ונענו בחיוב להצעה הייחודית. יחד הם החלו לארגן את האירוע, טיפלו במשלוח ההזמנות לבעלי בתי דפוס ולמעצבים גרפיים, וכמו כן הם טיפלו במקביל בנושא אישורי הכניסה לישראל, עבור האורחים מהרשות.  

 

בראשית דבריו ביום העיון, הודה סמי לאורחים שהגיעו לאירוע. הוא סיפר מעט על פועלה של סמרטק ב-20 השנה האחרונות במגזר הערבי בישראל וברשות הפלסטינית. הוא ציין כי כיום יש צורך גובר והולך בפתרונות דפוס מתקדמים, וכי לאחר בדיקה של הפתרונות הקיימים בשוק, הוא חבר לחברת HP אינדיגו והוא סמוך ובטוח כי השותפות עם HP יכולה לקדם את עולם הדפוס הדיגיטלי במגזרים הערביים. 

 

האירוע התקיים גם בחסותה של לשכת המסחר הישראלית-פלשתינאית. אבי נודלמן, מנכ"ל לשכת המסחר ברך את באי יום העיון, וסיפר כי הלשכה הוקמה לפני שנתיים על ידי אנשי עסקים ישראלים. בלשכה חברים 70 אנשיו עסקים וחברות שעובדים מול המגזר הפלסטיני, לרבות חברת HP אינדיגו. 
ללשכה מספר מטרות וביניהן: 

  • עידוד אנשי עסקים פלסטינים לשיתוף פעולה עם המגזר העסקי בישראל, על ידי קיום מפגשים ואירועים, גם בשטחי הרשות.
  • פיתוח אפשרויות עסקיות בתחומי הרשות הפלסטינית 
  • סיוע בפתרון בעיות שקיימות בשטח המקשות על קיום שיתוף פעולה עסקי. 
  • הגברת מודעותם של האנשים בישראל לחיי היומיום בצד הפלסטיני ולעובדה שגם שם יש רצון בחיים נורמאלים, חיי שלום, וקשרי עבודה עם הצד הישראלי.

 לאחר מכן, התקיימה הרצאתה של גלי פייגין מצוות הפיתוח העסקי ב- HP אינדיגו בנושא מגמות בעולם הדפוס, ועל הירידה בדפוס אופסט לעומת העלייה בדפוס דיגיטלי, על אף המשבר הכלכלי בעולם. גלי סיפרה גם כיצד חברת HP אינדיגו מסייעת ללקוחותיה לרתום את המגמות העכשווית בשוק לצרכיהם, כמו ריצות קצרות יותר ודפים בעלי ערך גבוה יותר. 

 

ארנון כהן, מצוות הפיתוח העסקי ב- HP אינדיגו, דיבר על כך שהחברה אינה מציעה ללקוח רק מכונות דפוס, אלא למעשה פתרונות מקצה לקצה. הפתרון מורכב מהמרכיבים הבאים: תזרים עבודה + בקר הדפסה (DFE) + דיו + מצעי הדפסה + מכונת דפוס + ציוד גימור. ארנון גם דיבר על כך שהחברה מציעה למעשה שלושה יתרונות עיקריים: איכות הדפסה, גיוון ופרודוקטיביות. המשתתפים שאלו שאלות בנוגע למגוון מצעי ההדפסה הניתנים לשימוש במכונת הדפוס והאם הטכנולוגיה זהה בכל המכונות. התשובה לכך היא חיובית: כל המכונות חולקות את אותה טכנולוגיית הדפסה. ההבדל העיקרי בין המכונות מתבטא למעשה בפרודוקטיביות, כלומר במספר העמודים המודפסים בזמן נתון. 

 

ריקי צירין, מנהלת מכירות בתחום התעשייתי בישראל ב- HP אינדיגו סיפרה על יכולות מכונות הדפוס בתחום התעשייתי: הדפסת תוויות, אריזות גמישות, אריזות קשיחות, שרוולים מתכווצים – כולם על אותה מכונת דפוס, באותה משמרת. ריקי סיפרה כי השינוי שאותו צריכים לאמץ בתי הדפוס הינו שינוי מחשבתי – מעבר מבית דפוס מסורתי לספק פתרונות דפוס, שיכול להציע פתרונות ושירותים מגוונים ללקוחותיו.

 

ריקי סיפרה גם שבסקר שנערך בקרב החברות מהגדולות והמובילות בשוק, נשאלה השאלה מה חשוב להן ביותר ביחסים עם בית הדפוס שלהן. תשובותיהן מצביעות על סדר החשיבות הבא: 

  • מהירות תגובה
  • הפחתת מלאים
  • אספקה על פי הזמנה
  • יכולות מגוונות לקידום מכירות (מוצרים למגזרים, אזורים ג"ג שונים וכדומה)
  • התאמת מוצרים לצרכי הלקוח
  • יכולות הדפסת ריצות קצרות. 

מסקנתה: HP אינדיגו יכולה לסייע לבתי הדפוס להגשים את כל המטרות שאותן מחפשים החברות. 

 

איציק קנט, מנהל צוות גימור ו- SAP ב- HP אינדיגו, סיפר על פתרונות הגימור של החברה. איציק ציין כי האסטרטגיה של HP היא לסייע ללקוח לפתח יישומים חדשים כדי שיוכל להדפיס יותר וליצור שווקים והזדמנויות חדשות. איציק סיפר על פתרונות הגימור החדשים שהם חלק אינטגראלי ממכונת הדפוס, או שהם מאפשרים חיבור חלק של יחידות גימור שונות על פי צרכי בית הדפוס. 

 

לאחר מכן נערכו לאורחים סיורים מרתקים במפעל הדיו ובמפעל ההרכבה של מכונות הדפוס. האורחים קיבלו הסברים על תהליך הייצור של הדיו ועל האופן שבו מורכבות המכונות. במקום גם היה ניתן לראות פתרונות גימור מבית נוי פתרונות גימור, אשר הוצגו על ידי הנציגים שלהם בישראל ובגדה, שנענו לקריאה המשותפת של HP אינדיגו וסמרטק ולקחו חלק באירוע.

1800-800-083
פארק המדע, קרית ויצמן, ת"ד 150, רחובות
© כל הזכויות שמורות ל- אינדיגו