חדשות

CMYK כחול לבן – גאווה ישראלית

כנס הדפוס הגדול של ישראל – בקרית גת

כ-400 משתתפים, הגיעו לכנס כנס הדפוס הגדול של חברת HP אינדיגו, שנערך ב-24.4.2014, במפעלי החברה בקרית גת. הכנס נערך בחסות חברת נוי מערכות.

 

האורחים זכו ליום גדוש ומעניין בהנחייתו של ליאור מנור. האירוע כלל הרצאות מפי אנשי HP  אינדיגו, סיור מקיף מלווה בהסברים באתר החברה, הופעת סטנד-אפ ואירוח מושלם. לאורך כל הכנס חולקו "הפתעות" ייחודיות ומקוריות שהודפסו במכונות הדפוס של חברת  HP אינדיגו, אצל מגוון לקוחות החברה בישראל, כגון חטיפי אנרגיה ושלוקים ממותגים, מארזי לאנצ'-בוקס, בירות של מבשלת "נגב" מקרית גת ופוסטרים של כל אחד מהמשתתפים בגודל חצי גיליון. 

 

לאחר ארוחת בוקר עשירה ומפנקת, נפתח האירוע בשני סרטונים קצרים, האחד על לקוחות ושוק ישראל וסרטון שני של אלון בר שני, מנכ"ל חטיבת HP אינדיגו שבירך את הנוכחים. אלון לא נוכח בתחילת הכנס מאחר והיה באותה עת בדרכו חזרה לישראל לאחר ביקור אצל לקוח בארה"ב, שהשיק את מכונת הדפוס החדשה והמהפכנית להדפסת תוויות, אריזות וקרטונים מתקפלים, הראשונה בארה"ב ובעולם, HP Indigo 30000 Digital Press Press. אלון דיבר על הקשר האמיץ בין החברה ללקוחותיה בישראל, בה קיים יחס מכונת דפוס – מספר תושבים הגדול בעולם. אלון הוסיף כי פתרונות, פיתוחים ויישומים רבים צמחו כתוצאה וכמענה לאינטראקציה המפרה בין החברה ללקוחותיה. אלון הגיע אחר הצהריים ישירות מנמל התעופה ונשא דברים בפני האורחים. 

 

שלמה מנשרוף, מנהל פעילות ישראל ב- HP אינדיגו סקר את פעילות החברה מאז האירוע הקודם, ערב דרופה 2012, אז הושקו מכונות דפוס המהפכניות מהדור החדש. מאז ההשקה, כבר הותקנה מכונת דפוסHP Indigo 10000 Digital Press  שלישית בישראל, והחברה מתקרבת ל- 100 מכונות דפוסHP Indigo 10000 Digital Press  מותקנות ב-24 מדינות ברחבי העולם. בנוסף, משמש בית דפוס ישראלי כאתר בטא ראשון בישראל למכונת הדפוס HP Indigo 30000 Digital Press. שלמה סיכם בדברו על הקשר המיוחד ויוצא הדופן שקיים בין החברה ללקוחותיה בישראל. 

 

ליאור מנור שב ועלה בין הדוברים השונים והדגים באמצעות קטעי קישור בשיתוף האורחים טריקים משעשעים, הקשורים לאירוע עצמו, לתכניו ולדוברים. 

 

סיימון לואיס, סמנכ"ל שיווק HP אינדיגו הדגיש את העובדה שהדפוס אינו נמדד בכמות, אלא באיכות. העולם נמצא במגמת שינוי מתמיד ועל כן גם על עולם הדפוס להשתנות. הביקוש למכונות דפוס אופסט ירד ב-60% בחמש השנים האחרונות, אך הדפוס הדיגיטלי נמצא במגמת עלייה. HP אינדיגו מבוססת על חדשנות, פיתוח טכנולוגי מואץ ושדרוגים. התוצאה היא גידול מרשים בכמות העמודים המודפסים. לראייה, המותגים המובילים והגדולים בעולם כמו BMW, קוקה קולה, אמזון, אפל ומרצדס, מדפיסים את כל החומר שלהם אך ורק במכונות הדפוס של HP אינדיגו. סיימון דיבר על הערך המוסף של שיתופי הפעולה בין HP ללקוחותיה, והדגיש את מקומה של ישראל כמקום חשוב בו נבחנת החדשנות של אינדיגו: מוצרים, פתרונות, דיו, מודלים עסקיים ושירותים -  לקוחות החברה בישראל ממלאים תפקיד חשוב בפיתוחים של החברה.

 

ינון לנדנברג הוא מומחה בעל שם בתחום התקשורת הדיגיטלית והשיווק. הוא הציג את פעילותה של SpaceIL, עמותה ללא כוונת רווח, שהוקמה בשנת 2011, ושמה לה למטרה להנחית את החללית הישראלית הראשונה על הירח, במסגרת התחרות העולמית Google Lunar X Prize – מרוץ בינלאומי להנחתת חללית בלתי מאוישת על הירח. ינון משמש כמנהל התקשורת התאגידית של העמותה, בהתנדבות, וכנשיא חברת INFINITY AR שעוסקת בתחום ה- augmented reality או מציאות רבודה. הוא דיבר על שימושים מקוריים וחדשנים בטכנולוגיות ופיתוחים עסקיים שונים, ועל החיבור עם הדפוס הדיגיטלי ויתרונותיו.

 

נותנת החסות הראשית לאירוע הייתה חברת נוי מערכות, החברה המובילה בארץ במתן פתרונות כוללים לדפוס ולגימור מוצרי נייר. החברה הציגה במהלך האירוע מערכות גימור וחיתוך חדשניות שאותם השיקה לאחרונה. החברה העניקה גם טיסה לברצלונה כפרס לאחד המשתתפים שזכה בחידון שעסק בעיקר בדפוס דיגיטלי וב- HP אינדיגו והיה מבוסס על עובדות שונות שהוצגו במהלך היום. 

 

חברות נוספות שהציגו היו סקודיקס, המתמחה בפיתוח מכונות מתקדמות בפורמט רחב, חברות ,CMYK שר שלום וג'וליבר, המתמחות באספקת חומרי גלם לתעשיית הדפוס. סרוויס-טו-סיילס, המתמחה במתן פתרונות מערכות ניהול וארגון לבתי דפוס, גליל און המשווקת פלוטרים ומדפסות של HP לבתי הדפוס, "פיקס-בוקס" הדפסת תמונות מהאינסטגרם ועוד.

לאחר ההרצאות יצאו המשתתפים לסיור מקיף במפעלי הייצור והדיו, הם ראו כיצד מיוצרות מכונות הדפוס הדיגיטליות המובילות בעולם והדיו האלקטרוני HP ElectroInk הייחודי של HP אינדיגו. הם גם קיבלו הסברים וזכו להדגמת הדפסה של מכונות הדפוס החדשות כמו HP Indigo 7600 Digital Press ו- HP Indigo 10000 Digital Press. הם גם זכו לראות מקרוב ולגעת בדוגמאות רבות של ההדפסות, ממגוון רחב של שווקים, כפי שהוצגו לאחרונה בתערוכות בינלאומיות ברחבי העולם.

 
לאחר הסיורים וארוחה קלה, ערן פרידמן, סמנכ"ל השיווק בדפוס אילן, סיפר על Dscoop, ארגון המשתמשים במוצרי HP מסביב לעולם. ערן משמש גם יו"ר וועדת החברות בארגון Dscoop EMEA. זהו ארגון בינלאומי שמונה כיום למעלה מ-8,000 חברים. ערן סיפר על היתרונות הרבים של החברות בארגון, וסקר את הכלים העומדים לרשות החברים, כמו סמינרים מקוונים, ופורומים המאפשרים לחברי הארגון ללמוד מניסיונם של לקוחות אחרים בעולם, לקבל מענה לשאלות ובעיות, ולהתחבר לעולם. ערן סיפר גם על האירוע הבא, שצפוי להתקיים בחודש יוני בבודפשט ומיועד למנהלים בלבד. האירוע הייחודי לא יתבסס על הרצאות, אלא יקיים סדנאות בנושא מנהיגות, אסטרטגיה, שיווק ומשאבי אנוש. ערן הזמין את הלקוחות להצטרף לארגון. 

 

גיא נוי, מנכ"ל נוי מערכות, נותנת החסות הראשית לאירוע, היה הדובר הבא. הוא הציג את החברה ואת תחומי פעילותה לאורך השנים. 

 

השחקן והבדרן רשף לוי סיים את האירוע במופע הסטנדאפ המפורסם שלו "משחק באש".

 

בסוף האירוע חיכתה לאורחים הפתעה נוספת - עיתון בגודל חצי גיליון, שהגיע "חם מהמכבש", שהוכן ועוצב במהלך האירוע במקום, על ידי הדס קלנר גולני מסטודיו נושקה, המעצבת שליוותה את האירוע. העיתון הודפס לקראת סיומו ב"דפוס אילן" באשדוד במכונת הדפוס  HP Indigo 10000 digital press והציג תמונות שצולמו במהלך היום. העיתון חולק מיד בתום האירוע, לכל המשתתפים בצאתם. לכל עיתון גם צורפו דגל ישראל לקראת יום העצמאות, תרומה לעמותת "ילדים מחייכים" וגלוית ברכה ליום העצמאות עם פרטי הקשר של אנשי צוות HP אינדיגו ישראל. 

 

קישורים לסרטים, תמונות וכתבות: 

סרטון עוצמה על לקוחות ישראל, ששודר בתחילת הכנס

סרטון על הכנס 

אלבום תמונות מהאירוע 

כתבה באתר דפוסגרף

כתבה באתר מפיק - אתר של מפיקי אירועים 

 

מרשמי האורחים: 

 

בועז מזרחי, דפוס מאי, תל-אביב:" אין ספק שהייתה כאן רמה גבוהה מאוד הן של תצוגה והן של הרצאות. הדברים הללו הוכיחו לי היטב כי HP   אינדיגו היא כיום החברה בהא הידיעה בענף הדפוס בישראל מבחינת אספקת מכונות ומתן מענה הולם לגביה, תמיד".

 

ישראל גבעון, דפוס גבעון, פתח תקוה:" מה שאהבתי ומשך את תשומת ליבי בכנס היה האופן שבו HP  אינדיגו שמה דגש על שיתוף פעולה עם לקוחותיה ומוצאת תמיד פתרונות איכותיים ויצירתיים מאוד להם. זה דבר שאינו מאפיין ברמה כה מקצועית ואיכותית חברות דפוס אחרות לצערי".

 

רוני היימן, דפוס סטודיו מור, ירושלים: "HP  אינדיגו אינה חייבת להציג קבלות על שמה בפני לקוחותיה ובכל זאת היא החליטה להרים אירוע איכותי, לעילא ולעילא, הן מבחינת ההרצאות, התצוגות, ההדגמות של המכונות, ובכלל ברמת האינטראקציות שיש לה עם לקוחותיה. זוהי בהחלט איכות המדברת בעד עצמה".

 

 

1800-800-083
פארק המדע, קרית ויצמן, ת"ד 150, רחובות
© כל הזכויות שמורות ל- אינדיגו