מאמרים

תוספת גמישות לאריזות גמישות

הדפסת אריזות דיגיטלית באמצעות מכונות הדפוס של HP אינדיגו

הדפסה דיגיטלית של אריזות מבוצעת בהצלחה נושאת רווח על מכונות הדפוס של HP אינדיגו מאז השקתה של מכונת הדפוס Indigo Omnius בשנת 1977. כיום מכונות הדפוס החדשות שבאו בעקבותיה, ובראשן HP Indigo WS6600 Digital Press החדשה והמהפכנית, מסייעות לבתי דפוס שמדפיסים אריזות גמישות ושרוולים מתכווצים, לשנות את בתי העסק שלהם באותה מידה שבה מכונות הדפוס שינו את עולם דפוס התוויות. 

בשנת HP ,2004 השיקה פתרון אריזה מקצה לקצה שמבוסס על מכונת הדפוס HP Indigo press ws4050, יחד עם תוכנה לקדם-דפוס של אריזה, וציוד גימור משותפיה של HP. באותה עת, הושקו גם פתרונות להפקת שרוולים מתכווצים, וכך החל עידן חדש בהפקת אריזות דיגיטלית.

למה הדפסה דיגיטלית של אריזות?

לפני כעשור, יצרנים וקניינים של אריזות היו רגילים לריצות הדפסה ארוכות ובלתי משתנות, שהודפסו בעיקר על מכונות דפוס שקע (gravure). מאז השתנו צרכי השוק, והאריזות הפכו להיות דינמיות יותר, והן כוללות מעתה גם הצעות לקידום מכירות, מסרים עונתיים ועיטורים. מופקות גם גרסאות מקומיות המותאמות לקהל הצרכנים. כתוצאה מכך, נוצר מעבר מדפוס שקע לדפוס פלקסו, הדפסת אריזות גמישה, שמאפשרת זמני אספקה מהירים יותר ועלויות קדם-דפוס נמוכות יותר .
 
אז מה בעצם מציע פתרון הדפסת אריזות דיגיטלית למנהלי מותג, סוכנויות פרסום, בתי דפוס להפקת אריזות ובסופו של דבר, לצרכנים?
ישנם מספר תחומי מפתח שבהם הדפוס הדיגיטלי יכול להוסיף ערך ורווחיות. 

ראשית, העובדה שמכונות הדפוס של HP אינדיגו מסוגלות להדפיס מקבצי עיצוב ופורמטים סטנדרטים, פירושה שניתן לבצע הגהות במהירות, בעת הדפסת מספר עיצובים שונים, מבלי לעצור את פעולת המכונה. ניתן לבצע מיידית שינויים פעוטים בעיצוב, ולראות את התוצאות בתוך מספר דקות . 

שנית, ניתן לבצע ריצות הדפסה ארוכות יותר עבור שווקים ניסיוניים, ללא הפעלת מכונות דפוס האופסט למטרה זו. עבודות הדפסה אלה הן לעיתים יקרות ויכולות לשבש את מהלך ההפקה. 

שלישית, ניתן להדפיס אריזות שמיועדות לשווקים קטנים בלא לבזבז זמן על הכנת לוחות, וללא בזבוז זמן פעילות יקר של מכונת הדפוס. יכולת זו מאפשרת להחדיר מותגים לשווקי נישה, כאלה שיש בהם אולי צורך ביותר משפה אחת, במחיר משתלם, שעומד במבחן של עלות-תועלת. 

ולבסוף, דפוס דיגיטלי יכול גם להשלים את הדפסת האריזות שמבוצעת במכונות דפוס אופסט בשני קצותיו של התהליך. למשל, ניתן לעשות שימוש ביכולת הדפסה דיגיטלית כדי להתניע תהליך הפקה מלא, באמצעות הדפסת דוגמאות, חומרים להפצה או לאירועי השקת מוצרים. גם בסופו של תהליך ההפקה, דפוס דיגיטלי יכול להיות לעזר במקרה שבו הדרישה גבוהה מהצפוי, והלקוחות זקוקים לאריזות כדי לגשר על הפער בין הריצות המודפסות בדפוס אופסט. 

יתרונות נוספים
באמצעות שימוש ביכולות המידע המשתנה של מכונת הדפוס של HP אינדיגו, ניתן לשנות תאריכים, להוסיף תאריכי תפוגה וברקודים, ואפילו לשנות תמונות. גיוון זה מעניק גמישות רבה המאפשרת היענות לדרישותיהם השונות של הלקוחות. 

הטכנולוגיה של HP שמשולבת עם התכונות יוצאות הדופן של הדיו מאפשרים הדפסה על מגוון רחב של מצעי הדפסה המתאימים לשוק האריזות הגמישות. המצעים כוללים נייר פשוט ומוטבע, חומרים סינתטיים, לרבות OPP ,PET ,PE, טסלין, ויניל, PVC, מצעים מיוחדים ו - Polyolefin) PS/OPS), שזהו תחליף ידידותי יותר לסביבה מ -PVC. עובי מצעי ההדפסה נע בין – 450 12 מיקרון וניתן להדפיס עליהם במהירות הדפסה של עד 30 מטרים בדקה בשבעה צבעים. 

מכונות הדפוס של HP אינדיגו מסוגלות להדפיס עד 97% מטווח הצבעים של ®PANTONE. ביכולתן גם ליצור "מספר מכות" של צבע, ובכך ליצור אטימות או עומק רב יותר לצבע, ולהשיג את האפקט הרצוי. ניתן להדפיס עד 14 שכבות של צבע ב"מכה אחת" ובכך לאפשר אפילו יצירת אפקט של הדפסה דו צדדית על מצעי הדפסה שקופים . 

יכולת הדפסה דיגיטלית מאפשרת גם פיתוח של שירותים אחרים לשווקים אחרים, באמצעות שימוש ביכולתן של מכונות הדפוס להדפיס גם שרוולים מתכווצים ותוויות. ניתן גם לספק שירותי ניהול נכסים דיגיטלי, ואף לבחון פתרונות הדפסת אריזות אחרים שמציעה HP כמו HP Scitex FB6700 להדפסת אריזות גליות או קשיחות. 

השוק לאריזות גמישות דיגיטליות קיים; הטכנולוגיה קיימת; האיכות קיימת, וכך גם מגוון האפשרויות עבור בתי דפוס חדשניים להדפסת אריזות. 

 

 

1800-800-083
פארק המדע, קרית ויצמן, ת"ד 150, רחובות
© כל הזכויות שמורות ל- אינדיגו