מאמרים

מכונה דיגיטלית כטכנולוגיה משלימה

אלה שעדיין אינם משוכנעים בפוטנציאל הצמיחה של העסק שלהם בעקבות השימוש בדפוס דיגיטלי, הרי שהסיבות לאימוץ טכנולוגיה זו מדברות בעד עצמן. למעשה, הסיבות מעולם לא היו טובות יותר. מכונות הדפוס של HP אינדיגו הציגו שילוב של גמישות, ריבוי תצורות הדפסה ורווחיות עבור בעלי בתי הדפוס, ורבות החברות אשר רכשו יותר ממכונת דפוס אחת. מכונות הדפוס מציעות יכולות חדשות ומגוונות להדפסת תוויות ואריזות בריצות בינוניות, בנפחים גדולים ובתפוקה מהירה. 

מהן הטיעונים המנצחים להוספת מכונות דפוס דיגיטלית לבית הדפוס שלך? 

המגמה השלטת בעולם התוויות היא בפירוש בעד דפוס דיגיטלי. אורך הריצות נמצא בירידה, כאשר יותר מ-50% מעבודות הדפוס הן כיום באורך הנמוך מ-2,000 מטרים. עבודות אלה משתלמות מבחינת עלותן באופן שולי בלבד בעת הדפסה על מכונות דפוס מסורתיות, בשל הזמן הרב המושקע בהכנת הלוחות והכנת המכונה להדפסה, לרבות כמה מאות מטרים של הדפסה מיותרת. 

עבודות כאלה הן אידיאליות להפקה בדפוס דיגיטלי. אין צורך בלוחות, וניתן להפיק עבודת הדפסה בדפוס דיגיטלי מאותם קבצים המשמשים לדפוס מסורתי, ואין כל צורך בהכנת המכונה לקראת ההפקה. 

הפיכת כל עבודות ההדפסה לרווחיות 
לעיתים קרובות, בעלי בתי דפוס מקבלים על עצמם להפיק עבודות הדפסה בריצות קצרות במטרה לבוא לקראת לקוח טוב, והם יפיקו עבודות אלה ברווח קטן, אם בכלל, רק כדי להבטיח את המשך קבלתן של עבודות הדפוס בריצות ארוכות, שהן העבודות הרווחית באמת. כעת, אין שום סיבה מדוע עבודות הדפסה אלה ברווח נמוך שנעשות כ"טובה", לא יניבו לפחות רווח זהה לאלה בריצות הארוכות. 

מכונות הדפוס של HP אינדיגו יכולות ליצור 97% מטווח הצבעים של PANTONE®, ולהדפיס על אותם מצעי הדפסה כמו מכונות דפוס מסורתיות. הפתרון החדש HP IndiChrome Plus מאפשר הרחבה של טווח הצבעים באמצעות הוספת צבע ירוק מיוחד, בנוסף לצבעי הכתום והסגול המיוחדים של HP IndiChrome.  ניתן "לערבב" בפרוייקט אחד מוצרים שהודפסו במכונות דפוס מסורתיות ומוצרים שהודפסו במכונת דפוס דיגיטלית, מאחר וההדפסה של HP אינדיגו היא בעלת מראה אופסט.  

יכולת הדפסה דיגיטלית מאפשרת לבתי הדפוס להוסיף ערך גבוה ואיכותי לעבודות ההדפסה באמצעות שימוש ביכולות הדפסת מידע משתנה בצבע. ניתן להפיק את התכונות הבאות בקלות, ללא צורך בעצירת המכונה בין עבודות דפוס שונות: ברקוד במימד אחד או בשני מימדים, תאריכי פג תוקף על מוצרים, מספרי אצווה ושינויי שפה ומותג. פתרונות תוכנה שמציעות חברות שותפות של HP מספקים אפשרויות נוספות להגנה על המוצר, ומספקים גם ערך מוסף להפקת הדפוס.   

עבודות הדפסה שדורשות זמן הפקה ארוך כמו הדפסה הפוכה (reverse printing - הדפסה של לבן על שחור) או הדפסה דו-צדדית עבור שווקי הקוסמטיקה והבריאות, ניתנות לביצוע מהיר במכונות דפוס דיגיטליות. באופן דומה, ניתן גם להפיק תוויות לשוק התרופות. קיימת חבילת אישור (pharma validation pack) המאפשרת לבעלי בתי דפוס להוכיח כי הם עומדים בכל דרישות ההפקה של התקן האמריקאי והאירופי (US CFR, European GMP and GAMP 4). 

אין כל צורך בטיפול מיוחד או בגימור עבור תוויות שמודפסות בדפוס דיגיטלי. ניתן לבצע חיתוך (die-cutting) ותהליכים אחרים שלאחר ההדפסה באמצעות ציוד קיים, או באמצעות פתרונות גימור שמציעים שותפיה  של HP, שניתנים לביצוע בקו היצור הן על ידי מכונות דפוס דיגיטליות והן המסורתיות. 

ריבוי תצורות הדפסה
מעבר לשימוש במכונת דפוס דיגיטלית להשלמת הציוד הקיים להפקת תוויות, הרי שמכונת דפוס זו גם מאפשרת לבעל בית הדפוס לחפש באופן פעיל את עבודות ההדפסה שהוא נהג להימנע מהן בעבר. כל אותן עבודות הדפסה בריצות קצרות ובזמן אספקה מהיר, שהיו משבשות בעבר את מהלך ההפקה הסדיר ולייצר רווחים נמוכים ביותר, יכולות כעת להפוך למרכזה של הפקה תפעולית רווחית ביותר. 

כלי התוכנה HP SmartPlanner 3.0 הינו כלי שמספק מידע אנליטי לבעל בית הדפוס. כלי זה שמוצע בחינם ללקוחות HP אינדיגו, עושה שימוש בנתונים של מכונת הדפוס ועבודות ההדפסה של החברה עצמה, ויוצר, לרבות מידע נוסף, גם את נקודת האיזון (”cross-over point”), אשר מראה מתי הדפסה דיגיטלית הינה רווחית יותר מהדפסה מסורתית. 

מעבר ליכולת הדפסה רבת עוצמה של תוויות, הרי שמכונת הדפוס של HP אינדיגו יכולה להפיק גם פילמים עבור שרוולים מתכווצים וחומרים לאריזות גמישות. בכך, היא מאפשרת לבית הדפוס ליצור אפשרויות והזמנות חדשות מלקוחות קיימים, כמו גם למצוא לקוחות חדשים. הפקה של תוויות, שרוולים מתכווצים ואריזות גמישות מצריכה רק את מצעי ההדפסה הנכונים, ללא ביצוע שינויים מיכנים כלשהם במכונת הדפוס. שותפיה של HP מציעים גם פתרונות גימור לשרוולים מתכווצים ואריזות גמישות. 

ריבוי תצורות הדפסה, רווחיות ואיכות הדפסה גבוהה מהווים בהחלט סיבות משכנעות להוספת יכולת הדפסה דיגיטלית משלימה לחברה העוסקת בהדפסת תוויות. 

 
1800-800-083
פארק המדע, קרית ויצמן, ת"ד 150, רחובות
© כל הזכויות שמורות ל- אינדיגו