מאמרים

טכנולוגיות משלימות לבתי דפוס מסחריים

בתי דפוס מסחריים שרוצים לשגשג בסביבה התחרותית של היום, צריכים להיות מסוגלים לתת מענה לא רק ללקוחותיהם המסורתיים, ולא רק באמצעות מוצרי הדפוס המסורתיים שלהם .

הצעד הראשון בדרך להפוך לבית דפוס של המאה ה-21 הוא להבין כי אין בנמצא תהליך דפוס אחד, שביכולתו להפיק בצורה חסכונית את כל היישומים שמבקשים הלקוחות. בתי הדפוס הרווחיים ביותר הם אלה שמדפיסים את עבודות הדפוס על מכונות הדפוס המתאימות ביותר לכל עבודה, בהתאם לגורמים כמו אורך הריצה, מועד המסירה, מספר הצבעים, וגם תהליכים אחרים כמו הדפסת מידע משתנה וגימור . 

הצעד השני הוא לשקול גורמים אחרים שמניעים צמיחה פוטנציאלית של בתי דפוס, כמו מתן שירותים מקצה לקצה, שכוללים בין השאר גם ניהול נכסים דיגיטלי.

טכנולוגיות חדשות, כלים חדשים

HP SmartPlanner הינו כלי חדש שמסוגל לזהות אילו עבודות הדפסה מתאימות יותר למכונות דפוס דיגיטליות ואילו יהיו רווחית יותר להפקה במכונות דפוס אופסט. כלי זה מחשב את עלות ההפקה עבור כל עבודת הדפסה, ומעריך מה יהיו הרווחים שבית הדפוס יוכל להפיק מכל אחת ממכונות הדפוס. באמצעות ביצוע השוואה על בסיס כל עבודת דפוס בי, ת הדפוס יוכל ליצור מודל לפרופיל הפקה בחודש טיפוסי ולהגדיל את הרווחים על כל סוגי העבודות . 

הגישה הרחבה לאינטרנט הקלה על יכולות הדפוס הדיגיטלי באמצעות ישומי web-to-print שאומצו על ידי ארגונים שרצו להפחית את עלויות התהליך הכוללות שלהם. השימוש במכונות הדפוס של HP אינדיגו מאפשר לארגונים אלה לשלב בין היתרונות של הדפסה על פי הזמנה, לבין השמירה על עקביות האיכות והמראה של המוצרים שהם מדפיסים בדפוס אופסט. 

למשל, מבחינת העלות, יהיה זה יעיל יותר להדפיס במכונות דפוס אופסט חוברת מידע כללית על חופשות שמחולקת לסוכני נסיעות, אולם במקביל, ניתן יהיה להציע גם פתרון web-to-print פרסונלי משלים . 

הגולשים באתר יוכלו לסמן את המקומות שבהם הם מעונינים לבקר, ואת המלונות שבהם ירצו לשהות, ואז להזמין חוברת מידע המודפסת בדפוס דיגיטלי, שכוללת את כל המידע המותאם להם אישית בהתאם לדרישותיהם וצורכיהם. חוברת המידע, שמבוססת על תבנית, ניתנת להתאמה כך שתכיל וריאציות שונות של תמונות, טקסטים, שפות וקישורים לאתרי אינטרנט. חברות נסיעות שונות יוכלו גם לכלול תמונות שצולמו בחופשות קודמות. 

המפתח לפתרונות המשלימים של מכונות הדפוס של HP אינדיגו הוא שמכונות אלה עושות שימוש בדיו נוזלי, וביכולתן להדפיס על מגוון רחב של מצעי הדפפסה. כך מתאפשר שילוב מוצלח של מוצרים שהודפסו הן בדפוס דיגיטלי והן באופסט באותה ערכה של חומרים שיווקיים. הדמיה בחדות גבוהה, צבעים חדים, אמולציה באיכות פוטו וטקסטים חדים – כל אלה הם מאפיינים של איכות ההדפסה של HP אינדיגו, הדפסה באיכות אופסט . 

טכנולוגיה אחרת שתורמת לאיכות האופסט היא HP IndiChrome, תהליך להדפסת ששה צבעים ברשיון ®PANTONE ליצירת עד %97 מטווח הצבעים של ®PANTONE על מכונות הדפוס של HP אינדיגו. באמצעות טכנולוגיה זו יכולים בתי הדפוס להפיק במדויק צבעי מותג וחברה, כמו גם מוצרי דפוס זהים לאלה שהודפסו על מכונות דפוס אופסט .

ספקים של פתרונות בקרי הדפסה (DFE) ויצרני מכונות דפוס עבדו יחד כדי ליצור קונפיגורציה שתאפשר למכונות הדפוס לעבוד עם זרימות עבודה (workflow) היברידיות. זרימות עבודה אלה מתאימות לתהליכים דיגיטלים ואנלוגים גם יחד, ומאפשרות לבתי הדפוס להעביר עבודות הדפסה למכונות דפוס דיגיטליות בקלות תוך שמירה על שלמות הנתונים. כך תהליך ההדפסה הופך לממוכן, החל משלב הגשת הקבצים, דרך הגהה והכנת הפלטות ועד להדפסה דיגיטלית. תהליך זה גם מגביר את גמישותו של בית הדפוס. 

HP זיהתה את הצורך הקיים בשוק לחיבוריות לזרימת עבודה היברידית והיא פעלה בשיתוף עם יצרנים מובילים כדי להבטיח שמוצריהם יוכלו להשתלב בסביבות עבודה היברידיות של אופסט ודיגיטלי. האוסף של מוצרים ופתרונות זרימת עבודה HP SmartStream מתוכנן להתאים לסביבה העסקית הייחודית שלכל בית דפוס. HP SmartStream משלב מוצרים של HP עם מוצרי זרימת עבודה מובילים המשתלבים יחד כדי לספק פתרונות זרימת עבודה רבי עוצמה מקצה לקצה. 

היכולת להדפיס, לבצע גימור ולשלב בהצלחה מוצרים שהודפסו בדפוס דיגיטלי ובדפוס אופסט מאפשרת לבתי דפוס לפתח את השירותים שהם מציעים ולהגדיל את יעילות ההפקה שלהם.
 

 

1800-800-083
פארק המדע, קרית ויצמן, ת"ד 150, רחובות
© כל הזכויות שמורות ל- אינדיגו