מאמרים

דפוס דיגיטלי - הערך המוסף

דיון בשולחן עגול שנערך לאחרונה על ידי מגזין בתחום הדפוס בבריטניה הפגיש חמישה בתי דפוס מסחריים מובילים לדיון בנושא הדפוס הדיגיטלי וכיצד הוא מתאים לארגוניהם. בזמן שהדיון והמאמר שנכתב בעקבותיו העלו סוגיות חשובות רבות ומעניינות הן בתחום הטכני והן בתחום העסקי, הרי שהיבט אחד נותר ללא עוררין: האיכות .

האיכות של הדפסת צבע דיגיטלית עבור יישומים מסחריים הינה כעת עובדה מוגמרת בקרב תעשיית הדפוס, ובתי דפוס רבים אפילו אינם מספרים ללקוחותיהם שעבודות הדפוס שלהם הודפסו בדפוס דיגיטלי. האינטגרציה של דפוס דיגיטלי בתוך קו הייצור הקונבנציונלי מאפשרת לבתי הדפוס להקצות את עבודות ההדפסה למכונות הדפוס בהתאם לדרישות ההפקה ולא על פי תהליכי דפוס . 

ועדיין, חשוב שבתי דפוס ולקוחותיהם יבינו כיצד דפוס דיגיטלי יכול להוסיף ערך למוצריהם ויאפשר להם להיות יעילים יותר . היכולת להדפיס ריצות קצרות ביעילות ובעלות משתלמת, גרמה לכך שבתי דפוס יקבלו מספר רב יותר של עבודות דפוס, שלקוחות ביצעו בעבר באמצעות מכונות צילום, מדפסות לייזר ומוצרים דומים אחרים. כיום, חברות וארגונים קטנים יכולים ליהנות ממוצרים שהודפסו באופן מקצועי . 

הדפסת מידע משתנה מהווה את היתרון השני מבחינת הערך המוסף. המידע המשתנה יכול להיות פשוט ובסיסי כמו הוספת כתובות למוצרים במשלוח עצמי, או לחילופין, הדפסת מידע משתנה מורכבת ומתוחכמת במיוחד הכוללת תמונות ומילים שנבחרו במיוחד עבור כל נמען. שיעורי התגובה שנוצרו כתוצאה מדיוור ישיר אישי (פרסונליזציה) גבוהים הרבה יותר מאלה שנוצרים בדיוור ישיר סטטי. 

לקוחות שעובדים עם שותפים כמו EskoArtwork -ו, DirectSmile יכולים להפיק בקלות מוצרים בעלי מידע משתנה מלאי דימיון ורבי רושם, באמצעות שימוש קבצים בפורמט סטנדרטי.

שימוש יעיל יותר בצבע הוא גורם חשוב נוסף. חל גידול משמעותי בשימוש בהדפסה בשניים ובשלושה צבעים. הדפסה בשני צבעים יכולה לסייע לקריאות ולבהירות בעת הפקתם של מדריכים למשתמש או מסמכים אחרים שבהם מופיעים טקסטים ארוכים. זו גם דרך טובה יותר עבור ארגונים שבעבר הדפיסו רק מסמכים בשחור לבן, לחזק באמצעות צבע את הרושם של החומר הפרסומי שלהם במחיר שווה לכל נפש. 

חומרים המודפסים בצבע הם בעלי ערך גבוה יותר מכיוון שמבחינים בהם יותר, שומרים עליהם יותר והם משפרים את הדימוי של החברה שמפיקה אותם . העובדה שמכונות הדפוס של HP אינדיגו מסוגלות להדפיס על מגוון רחב של מצעי הדפסה מאפשרת ללקוחות לקבל בדיוק את המראה שהם רוצים, באיכות הדפסה מובטחת. שימוש בנייר בעל טקסטורה, ובנייר כבד יותר, שאותו ניתן לצפות בלמינציה, עבור הכריכה לקבלת מראה גימור מקצועי יותר, הופכת את המוצרים המודפסים, כמו ידיעונים, קטלוגים וחוברות, לבולטים יותר ומסייעת לחברות וארגונים לבדל את עצמן. 

בקצה שני של טווח האפשרויות, הדפסה בשישה צבעים HP IndiChrome, או שבעה צבעים CMYK) HP IndiChrome Plus ובנוסף הצבעים המיוחדים: כתום, סגול וירוק , ) עשויה להזניק את החומר המודפס לרמה אחרת לגמרי. הצבעים המיוחדים מאפשרים התאמה 97% מטווח הצבעים של ®PANTONE ומאפשרים גם עקביות צבעים מדויקת של צבעי חברה ומותג בהדפסות חוזרות . 

הדיו HP Indigo Digital Matte ink מאפשר ללקוחות החברה דרך נוספת ליצור מראה נבדל ומיוחד שמוסיף ערך מוסף להדפסות. הדיו יוצר מראה הדומה לאפקט שנוצר על ידי לכת ספוט (spot varnishing ) באמצעות ההסוואה של גימור הברק הטבעי של מצע ההדפסה. ניתן לעשות שימוש בדיו HP Indigo Digital Matte ink בעת הדפסת טקסטים, תבניות, ואפילו מידע משתנה, וליצור בכך מראה מיוחד ועשיר. בעת שימוש במצעי הדפסה בגימור מבריק שיוצרו באמצעות חומרים מבהירים מסוימים, גימור המאט יכול ליצור סימנים סמויים לצורכי הגנה, שאותם ניתן לראות באמצעות אור אולטרא-סגול בלבד. 

עבודה על מכונת הדפוס של HP אינדיגו היא עניין של בחירה ואפשרויות. הרבה מעבר לריצות קצרות והדפסה על פי הזמנה בלבד, הדפוס הדיגיטלי מאפשר גיוון רב, פותח ומשחרר את הדמיון ומאפשר את יצירת המראה המתאים ביותר ליישום שלך. הפקת המירב מהפוטנציאל הגלום בדפוס הדיגיטלי הינה מאמץ משותף ללקוחות, מעצבים גרפיים, ובתי דפוס, שיכולים כולם להפיק תועלת מהמשאבים והיכולות של HP והשותפים שלה. 

 

1800-800-083
פארק המדע, קרית ויצמן, ת"ד 150, רחובות
© כל הזכויות שמורות ל- אינדיגו