אודות החברה

אודות HP אינדיגו

 מתי נוסדה אינדיגו? 
 אינדיגו נוסדה בשנת 1977, כאשר בני לנדא החל לעבוד עם צוותו על פיתוחים טכנולוגיים. בתחילה התמקדה החברה  בפטנטים לשוק הצילום והשכפול. בשנת 1983 הומצא הדיו הייחודי של אינדיגו, ElectroInk. האתגר הבא של אינדיגו היה למנף חידוש זה על מנת להפוך את הדפוס לדיגיטלי. תערוכת Ipex 1993 הייתה אירוע מכונן בתולדות אינדיגו בפרט, ועולם הדפוס בכלל. אינדיגו אז הדהימה את עולם הדפוס כאשר השיקה את מכונת האופסט הדיגיטלית הצבעונית הראשונה E-Print 1000 ובכך גרמה למהפכה אמיתית בתעשייה. בשנת 2001 נרכשה אינדיגו על ידי חברת HP, שזיהתה את הפוטנציאל הרב שטמון בעולם הדפוס הדיגיטלי. 

                                                           
 מהי למעשה הטכנולוגיה של HP אינדיגו? 
שיטת ההדפסה היחודית של HP אינדיגו, המכונה דפוס אופסט דיגיטלי, מדפיסה ישירות מתוך הנתונים האלקטרוניים ללא צורך בפילם או לוחות. השיטה ממזגת את היתרונות הדיגיטלים ואת הגמישות של טכנולוגיית ההדפסה הדיגיטלית, עם האיכות והמהירות של דפוס אופסט. טכנולוגיה זו באה לידי ביטוי במכונות הדפוס המתקדמות שלנו, לתחום המסחרי ולתחום התעשייתי. 

מהי חשיבותה של ישראל עבור החברה? 
ראשית, אנו גאים להיות חברה ישראלית שנוסדה בישראל ושמרכזי הפיתוח והייצור שלה, וכן הניהול העסקי הבינלאומי של החברה נמצאים בישראל. וכחברה ישראלית, אנו גאים שהשוק הישראלי נמצא במגמת צמיחה אדירה. הלקוחות בישראל הנם שותפים בכירים לעשייה באינדיגו וחלקם אף מייעצים לצוותי הפיתוח שלנו. שוק הדפוס בישראל הוא היצירתי ביותר בעולם, וככזה, הוא מהווה כמעין מעבדה עבור HP אינדיגו. אני בטוח כי הצמיחה של HP אינדיגו תימשך גם בשנים הבאות. 

מהם תחומי הפעילות של החברה?
היום אפשר להדפיס כמעט הכל במערכות הדפוס של HP אינדיגו: החל מדיוור ישיר, ספרים, אלבומי תמונות, דרך תוויות ואריזות ועד שרוולים מתכווצים ועוד. 

מהו מיקומה של HP אינדיגו בשוק הישראלי כיום? 
HP אינדיגו מובילה את שוק הדפוס בישראל. בשנים האחרונות אינדיגו היא החברה שמכרה את מספר מכונות הדפוס הגדול ביותר בישראל. למעשה, HP אינדיגו מכרה יותר מכונות דפוס חדשות גם מהמתחרות הקונבנציונליות. אנו מובילים ביישומים עבור דיוור ישיר שכוללים גם פרסונליזציה ומידע משתנה. גם בתחום הפוטו, אינדיגו היא מובילה ברורה, כאשר כל השחקנים הגדולים משתמשים בטכנולוגיה שלנו ואף מפרסמים זאת על מנת למנף את עצמם כמובילי איכות. בתחום הספרים אנחנו נמצאים בגידול מתמיד, והמערכות שלנו הן היחידות שיכולות להדפיס גם כמות של 1000 ספרים במחיר תחרותי מול אופסט. בתחום התעשייתי כמו תוויות, אריזות גמישות ושרוולים מתכווצים עשינו פריצת דרך משמעותית בכל העולם, אך בישראל הצמיחה הנה משמעותית הרבה יותר. בתוך תקופה קצרה כמות התוויות המודפסות במכונות דפוס של HP אינדיגו גדלה פי 4 ובתעשיות רבות כמו יין וקוסמטיקה, הדפסה במכונת דפוס של HP אינדיגו הפכה לסטנדרט. כמובן שיש לנו עוד הרבה עבודה, ולמרות התוצאות המרשימות, אנו נוגעים רק באחוזים בודדים מכלל הדפים והתוויות המודפסים בשיטות הקונבנציונליות.

מהי  החדשנות הטכנולוגית של החברה?
 HP אינדיגו ממשיכה להוביל את עולם הדפוס בחדשנות טכנולוגית ופתרונות דפוס מהפכניים. אחת לארבע שנים, בתערוכת דרופה שנערכת בגרמניה, כמו גם בתערוכות השנתיות כמו Ipex בתחום הדפוס המסחרי, או LabelExpo  בתחום התעשייתי, החברה תמיד מציגה חידושים, מכונות דפוס חדשות ומתקדמות, כמו גם פתרונות גימור שמפותחים לעיתים עם חברות שותפות, מהמובילות בעולם. מכונות הדפוס של HP אינדיגו זוכות בהכרה מקצועית ובפרסים המכירים בעליונות ובחדשנות הטכנולוגית של החברה. בתחרות שנערכה בארצות הברית,קיבלו מכונות הדפוס ציונים גבוהים בהשוואה למכונות הדפוס של Xerox. 

מה לגבי פעילות החברה בקהילה? 
החברה פועלת רבות ותורמת לחברה ולקהילה בדרכים רבות. רק לאחרונה תרמנו מכונת דפוס דיגיטלית לבית הספר מפתן אלמוג ברעננה, על מנת לסייע בהקמת בית דפוס ומגמת דפוס בבית הספר מפתן אלמוג ברעננה, על מנת לסייע בהקמת בית דפוס ומגמת בית דפוס בבית הספר ולהקנות לתלמידיו מקצוע מעניין ורווחי. HP אינדיגו היא מהחברות המובילות את התרומה לקהילה במשק הישראלי, אך המאפיין העיקרי שלנו הנו המעורבות הפעילה של העובדים שלנו בפעילויות האלו. אחת לתקופה אנו מוציאים עלון המסכם את הפעילויות בקהילה, והעלון מופץ בתוך החברה וגם ללקוחות.    

 כיצד תראה החברה בעוד 5 -10 שנים? 
השאלה המעניינת יותר היא איך יראה שוק הדפוס בעוד 10 שנים. ככל הנראה, שחברת HP אינדיגו תהיה יצרנית מכונות הדפוס הגדולה והמובילה בעולם. כמו כן ככל שנתקדם בזמן, החלק היחסי של מכונת הדפוס יקטן, ופתרונות התוכנה וזרימת העבודה (workflow) ייתפסו נתח נכבד מהפתרון הכולל.

1800-800-083
פארק המדע, קרית ויצמן, ת"ד 150, רחובות
© כל הזכויות שמורות ל- אינדיגו