ימי עיון

יום עיון למפעילים

חברת HP אינדיגו קיימה יום עיון המיועד למפעילי מכונות הדפוס בתאריך ה- 26 באוקטובר. כ-60 מפעילים הגיעו לאירוע, שהתקיים תחת הכותרת: "מתכלים, שירות ועבודה יעילה". מטרת יום העיון הייתה לסייע למפעילים להעלות את הפרודוקטיביות, תוך מתן דגשים על עבודה נכונה ויעילה בסביבת המכונה ובית הדפוס.

יום העיון התמקד בשלושה נושאים עיקריים:
1. שימוש נכון במוצרים מתכלים
2. עקרונות שיטת Lean Manufacturing (שיטת הניהול הרזה) בבית הדפוס
3. ארגון השירות של HP אינדיגו

במהלך האירוע, התקיימות ההרצאות הבאות על ידי אנשי HP אינדיגו:

זוהר לידר, מנהל תחום המתכלים בישראל, הרצה על שימוש נכון בחומרים מתכלים, הזמנת מתכלים דרך האינטרנט וניהול מלאי.  

אופיר שופן, מנהל שירות לקוחות ישראל, הציג את ארגון השירות החדש והשיטות ליצירת קשר עם הארגון.

קרן שנער, מנהלת מוצרים מתכלים ואיכות הסביבה, דיברה על הדפסה וחשיבה ירוקה, וכיצד בית דפוס דיגיטלי יכול לתרום לשמירה על הסביבה.

יריב בן יוסף, מנהל מחלקת תכנון חומרים, הרצה על עקרונות השיטה לניהול רזה וכיצד ניתן ליישמם בבית הדפוס. 

מהנדס מערכות BID במחלקת המחקר והפיתוח, הרצה על תהליך Bid Validation
יובל בלומברג, ראש צוות תמיכה טכנית בתחום המתכלים, הרצה בנושא כלים וקווים מנחים לשימוש נכון במוצרים מתכלים.

המשתתפים לא יצאו בידיים ריקות בתום האירוע. כל מפעיל קיבל שובר לארוחת בוקר זוגית, ובין בתי הדפוס שנטלו חלק באירוע הוגרלו 2 מדפסות אלחוטיות. בתי הדפוס הזוכים היו: חברת ש. לרנר ואניה שפירא. גם המפעיל של אניה שפירא זכה במדפסת.

ומה חשבו המשתתפים על יום העיון? 

"יום העיון למפעילים היה אירוע מרשים ביותר. מרתקת במיוחד הייתה ההרצאה של יריב בן יוסף בנושא Lean Manufacturing. יריב היה מרצה מצוין שהעביר את הנושא החשוב הזה בצורה מרתקת. בנוסף, גם ההרצאות בנושא ההדפסה הירוקה, מחזור, ומחשבה שנייה בעת הזמנת מתכלים, היו מעניינות וחשובות הן עבור המפעילים, והן עבור מנהלי בתי הדפוס". 
אלישמע שביב, המחלקה הדיגיטלית, דפוס העיר העתיקה.

"יום העיון היה רעיון נחמד ביותר. מבחינת המפעילים, האירוע סיפק להם הזדמנות טובה להיפגש, לשוחח, לצאת מהשגרה ולשמוע על נושאים חשובים, שהם מעבר לפעילות היומיומית. האירוע התמקד בנושאים רחבים הרבה יותר מהתפעול הטכני הרגיל, וסיפק למפעילים הצצה לנושאים כמו חשיבה ירוקה, Lean Manufacturingכיצד לארגן את תחנת העבודה ועוד. המפעילים יצאו בתחושה שהם שותפים לתהליכים, מאחר והם זוכים לשמוע על תוכניות ושדרוגים עתידיים של HP אינדיגו". 
אמיר פרידמן, מנהל תפעול, דפוס אילן  

"היה אירוע נחמד. יום העיון התמקד פחות בתהליך ההדפסה עצמו אלא בנושאים כלליים שמסייעים למפעילים להבין את תהליך היצור וכיצד ניתן לשפרו. ההרצאה בנושא Lean Manufacturing הייתה מאוד מעניינת ואני מתכוון להעלות את הנושא בפגישה הבאה שתיערך אצלנו בחברה. ההרצאות בנושא חשיבה ירוקה היו חשובות, ואני מקווה שחברת HP אינדיגו תתחיל בקרוב ביישום הפעולות בתחום המתכלים, כמו איסוף PIP. אני חושב שהשמירה על איכות הסביבה היא חשובה ביותר ונשמח לשתף פעולה בכל דרך אפשרית בתחום המחזור וההדפסה הירוקה". 
דודי הנה, מפעיל, דפוס פפירוס

 "יום העיון היה מעניין באופן כללי. אני מפעיל מכונת HP אינדיגו מזה 4 שנים, ולכן הכרתי את רוב הנושאים. אולם, המפעיל השני מבית הדפוס שלנו, התרשם ביותר. הוא בתחילת דרכו במכונת הדפוס של HP אינדיגו, ולכן עבורו ההרצאות היו מרתקות. אני התעניינתי בהרצאות בנושאי הדפסה ירוקה ו- Lean Manufacturing, שהם שניהם נושאים חשובים מאוד לעתיד. התרשמתי מאוד מהעובדה שמפעילים רבים הגיעו לאירוע. הייתה זו הזדמנות טובה לשמוע מפעילים אחרים, והחליף עימם מידע". 
ספואן חון, מפעיל, דפוס ברעם

1800-800-083
פארק המדע, קרית ויצמן, ת"ד 150, רחובות
© כל הזכויות שמורות ל- אינדיגו