ימי עיון

יום עיון בנושא Lean Manufacturing

בתאריך ה- 15 ביולי 2009, קיימה חברת HP אינדיגו כנס בנושא Lean Management הראשון ללקוחותיה בישראל. מטרת כנס זה הייתה לחשוף את בתי הדפוס המובילים בארץ לשיטת הניהול הרזה ולתועלות שחברת HP אינדיגו הפיקה בעקבות הטמעתה. 

הלקוחות הגיעו בשעות בוקר למפעלי החברה בקריית גת ולאחר התכנסות קצרה נפתח הכנס ע"י יורם קריבין, סמנכ"ל התפעול. יורם ציין בדבריו כי "חברת HP אינדיגו בחרה לפתוח את עולם הלין בפני לקוחותיה, למרות המחשבה שייתכן ובתי הדפוס יגדילו את תפוקת המכונות ובכך ירכשו פחות, מאחר ואנו מעוניינים שבתי הדפוס יהיו רווחיים יותר".

 לאחר מכן, התקיימה הרצאה בנושא יסודות השיטה על ידי אפרת רימר, מנהלת הרכש של HP בישראל. אפשרת הדגישה כי "בראש ובראשונה צריך להבין מהו הערך ללקוח, על מה הלקוח מוכן לשלם, ומשם להתחיל את התהליך".
לאחר ההיכרות עם עולם הלין, חשף יורם קריבין את האורחים למסע הלין באינדיגו ולסיור מאלף בקווי היצור עם דגש על שיטת הניהול הרזה. כמו כן, שמעו האורחים הרצאה בנושא הטמעת הניהול הרזה בבתי דפוס ע"י ירון מונד, מנכ"ל "אביב ניהול" בנושא לין כאסטרטגיה ארגונית.

מידע נוסף על Lean Manufacturing

מונח זה מתאר פילוסופיה ניהולית שדוגלת למעשה בסיסמא "יותר ערך בפחות עבודה". אנשי HP אינדיגו יצאו למספר השתלמויות בנושא בחברת טויוטה ביפן, והחברה מיישמת במפעליה בהצלחה רבה את עקרונות השיטה מזה מספר שנים.

שיטה זו מתמקדת בצמצום הבזבוז בשבעה תחומים:
ייצור עודף
המתנה ותורים
שינוע
עיבוד חלקי
מלאי
תנועות מיותרות
תוצרת פגומה

השיטה כוללת למעשה 4 שלבים:
דברים שאין להם ערך ללקוח = בזבוז
צמצום תחנות הייצור
לייצר רק אם יש ביקוש. לא לייצר למלאי
שינוי מתמיד וייעול מרבי של כל שלב בעבודה

1800-800-083
פארק המדע, קרית ויצמן, ת"ד 150, רחובות
© כל הזכויות שמורות ל- אינדיגו