ימי עיון

יום עיון בנושא ניהול זרימת עבודה

חברות HP אינדיגו ואינדיסס קיימו יחד יום עיון מקצועי ב-28 ביוני, 2010 . ליום העיון קדם שיתוף פעולה הדוק ברמה הטכנולוגית.

 יום העיון כלל הרצאות על מוצרי HP אינדיגו ושתי הרצאות מבית אינדיסֶס בנושאים הקשורים בתהליכי עבודה בבית הדפוס: "קדם טיסה" ו"התאמת צבעים בבית הדפוס - RGB או CMYK"? בהרצאה זו חולקה גם ערכת השוואה לשם המחשת ההבדלים בין שני תהליכי העבודה, כך שהמשתתפים יצאו עם כלים להמשך העבודה בבית הדפוס. 

איטה פוס בניזרי, מדריכת תהליכי עבודה באינדיסֶס, העבירה את ההרצאה בנושא "קדם טיסה" . איטה הראתה כיצד ניתן לאתר בעיות בהדפסה, עוד בשלב קבלת הקבצים. בתי דפוס רבים מקבלים קבצים אשר מגיעים ממקורות שונים, ולעיתים מכילים בעיות רבות, כגון: תמונות ברזולוציה נמוכה, בעיות פונטים, overprint, ועוד. 

איטה הדגימה כלים שונים שבעזרתם ניתן לבדוק אילו בעיות קיימות בקבצים וכיצד ניתן לפתור אותן. תזרים עבודה נכון המכיל נהלים למעקב אחר בעיות הקיימות בשלב הקבצים, עשוי להביא לחיסכון גדול מאוד בבית הדפוס. נושא נוסף שנדון בהרצאה היה PDF/X, תקן בינלאומי עבור סגירת קבצים מסוג PDF, אשר מאפשר לזהות בעיות שעשויות לצוץ בדפוס. שימוש נכון המבוסס על הבנת תקן זה יכול למנוע בעיות בעת ההדפסה ולחסוך כסף לבית הדפוס.  

ההרצאה השנייה ניתנה על ידי דביר קסורלה, מנכ"ל אינדיסֶס. דביר דיבר על הדפסה ב- RGB לעומת CMYK. דביר הציג את המצב כיום, שבו רוב הקבצים עוברים המרה ל- CMYK ובכך למעשה טווח הצבעים של התוצר קטן, בעוד ששימוש נכון בקבציםב- RGB יביא לבית הדפוס תוצרים ברמת צבעוניות גבוהה יותר. דביר הדגים מדוע ואיך ניתן להגיע לתוצאות צבעוניות טובות יותר, תוך שימוש נכון והבנה של תהליכי ההמרה השונים ל- RGB.

מטרת יום עיון זה הייתה לתת ללקוחות HP אינדיגו ערך מוסף בתהליכי העבודה השוטפים בבית הדפוס. הן אינדיסֶס והן HP  אינדיגו רואות חשיבות רבה בימי עיון אלה, המעשירים את הידע של הלקוחות ומאפשרים להם להתעדכן בכל החידושים והמוצרים החדשים.

בעידן שבו הטכנולוגיה מתקדמת ומתפתחת כל הזמן, חשיבות הידע הולכת וגדלה, מכיוון שידע תורם להפקת מלוא הפוטנציאל ממכונת הדפוס. ההשקעה ברכישת ציוד דפוס מוביל ומתקדם שווה בחשיבותה של ההשקעה באדם "שמאחורי המכונה", מאחר והוא מהווה גורם חשוב בתהליכי העבודה השוטפים. ההבנה כי הידע בתהליכי העבודה בבית הדפוס הינו המפתח להתייעלות וחסכון במשאבים היא זו אשר תביא לקידומו וצמיחתו של בית הדפוס.

HP אינדיגו, כחברה המובילה בתחומה, רואה את החשיבות הגבוהה בהקניית ערך מוסף ללקוחותיה, ומכאן הרצון להעשיר את הלקוח בידע התורם לתהליכי העבודה המתקדמים.

אריק סופר, מנהל הפתוח העסקי של HP אינדיגו, אמר לאחר האירוע כי לאור התגובות הטובות שקיבל מהלקוחות שהשתתפו ביום העיון, ולאור העובדה ששיתוף הפעולה עם צוות אינדיסֶס היה מוצלח ביותר, בכוונתו לערוך ימי עיון דומים בעתיד הקרוב עבור לקוחות HP אינדיגו, על ידי אותו הרכב, שהרי "לא מחליפים סוס מנצח"!

אינדיסֶס, שהחזון שלה הינו להעצים את הידע בתעשיית הדפוס, שמה לה למטרה להוות גוף ידע מוביל בתעשייה. ליטל קסורלה, מנהלת שיווק באינדיסֶס סיפרה: "אין ספק כי היה  שיתוף פעולה מוצלח אשר תרם רבות למשתתפים. ההרצאות היו מעניינות וסוחפות והתכנים היו מצוינים, כך שהמשתתפים יכלו להפיק מהם ערך מוסף".

 יש לציין כי המשתתפים לא יצאו מיום העיון בידיים ריקות. כאמור, הם קיבלו ערכת השוואה בין צבעי CMYK ל- RGB, ובנוסף, הם מקבלים שעת הדרכה מטעם אינדיסֶס בבית הדפוס, שבסופה יקבלו חוברת הדרכה על "קדם טיסה".  

 ג'קי סלע מצילוגרף שהשתתף באירוע, העיד על עצמו כמי שאינו מחלק ציונים גבוהים בקלות, אך הפעם לדעתו, הפורמט היה מוצלח הן מבחינת אורך הזמן והן מבחינת ההסברים שהיו נוחים וברורים, ולכן הוא העניק ציון גבוה ליום עיון.

1800-800-083
פארק המדע, קרית ויצמן, ת"ד 150, רחובות
© כל הזכויות שמורות ל- אינדיגו