ימי עיון

יום עיון בנושא חומרי גלם

בתאריך ה-22 ביוני התקיים באתר חברת HP אינדיגו ברחובות יום עיון משותף עם חברת אינדיסס בנושא חומרי גלם. זהו יום העיון המשותף השני שמקיימות שתי החברות. ביום העיון התקיימו שתי הרצאות: הראשונה בנושא "תהליכי בקרת מצעים להדפסה" והשנייה בנושא "בקרת צבע". בתום ההרצאות, התקיים לראשונה בתעשייה, פאנל בנוכחות ספקי נייר שעסק בנושא חומרי הגלם. הנושאים שנידונו בפאנל נאספו על ידי HP אינדיגו ולקוחותיה בארץ וחברת אינדיסֶס. חברת אינדיסס בדקה מול הלקוחות מהם הנושאים שמעניינים אותם ורלוונטיים עבורם. באמצעות הפאנל נוצר דיון ושיח מעניין בין הספקים לצרכנים, והועלו רעיונות בנוגע לשיפור העבודה והתהליכים בין HP אינדיגו - ספקים - בית דפוס. 

ביום העיון נטלו חלק לקוחות HP אינדיגו הן מהתחום המסחרי והן מהתעשייתי. המשתתפים היו בעלי תפקידים שונים כגון מנכ"לים, דפסים, מפעילים, מנהלי ייצור ומנהלי פיתוח עסקי. רובם ציינו כי קיימת חשיבות רבה לקיומו של יום העיון, שכן נושא חומרי הגלם הוא נושא 'בוער' בעולם הדפוס ויש להעמיק את הידע בתחום זה, ועל כן יום העיון הנ"ל רלוונטי יותר מתמיד. 

קבלת הפנים ללקוחות כללה תצוגה של ספקי נייר שונים, כמו "פלרוד", "עזרא הובר", "שרון סחר", מרה סוכנויות", "גוניר", "אורק", "א. מדן נייר", "נירי סוכנויות", "נירעותק", איי.ש.ר גרפיקס, "הראתי אברהם בע"מ" ו"שר שלום". חלק מספקי הנייר שהשתתפו בתערוכה הכינו ערכות נייר במיוחד לאירוע, חילקו דוגמאות ללקוחות וענו לשאלות הלקוחות במקום.

יום העיון נפתח על ידי זוהר לידר, מנהל מחלקת מתכלים בחברת HP אינדיגו אשר הציג את מהלך היום ואת המשתתפים והסביר את הרקע ליום העיון ומה הוביל את החברה לקיימו. 

ההרצאה הראשונה ניתנה על ידי דביר קסורלה, מנכ"ל חברת אינדיסֶס בנושא תהליכי בקרת מצעים להדפסה. בראשית דבריו ציין דביר כי חברת אינדיסֶס הינה חברה בארגון ISO הבין לאומי למעלה משנה וחצי ופועלת בוועדה הטכנית לדפוס מטעם ישראל. כמו כן, אינדיסֶס פועלת על מנת להביא תכנים חדשים ומתקדמים מהוועדה ומיישמת אותם בארץ. 

בהרצאה הוצגו תקנים בינלאומיים העוסקים בנושא בקרת חומרי גלם בדפוס. בהמשך דביר העמיק בנושא בקרת מצעי ההדפסה – אילו אתגרים קיימים, אילו פרמטרים עלינו לבדוק על מנת שנוכל לשמור על יציבות, ומכאן על איכות. חשוב לציין כי לבקרת איכות ישנה חשיבות גדולה לא רק מבחינת איכות המוצר המוגמר אלא מבחינות נוספות הקשורות בייעול תהליכי העבודה ובחיסכון במשאבים (זמן עבודה, חומרי גלם וכדומה).

ההרצאה של דביר התייחסה למצעי ההדפסה השונים – נייר ופלסטיק והבקרה הנדרשת לכל אחד מהם. לאחר שהסביר מה הפרמטרים השונים שיש לבדוק ומדוע, התייחס דביר לבקרי ההדפסה של מכונות הדפוס של HP אינדיגו (DFE). טענתו היא שעל מנת לקבל תוצאות יציבות ומבוקרות במכונה יש להכניס את הפרמטרים הנכונים לבקר ההדפסה וכאן פירט על הפרמטרים שנדרש להכיר ולהזין בצורה מדויקת.

לסיכום דבריו, אמר דביר, כי קיימים תקנים שעוזרים ומנחים מהו התפעול שיביא את בית הדפוס לתוצאות טובות וליעילות מרבית. כאשר קיים המידע על פרמטרים כמו לובן, ברק, חספוס וכדומה ניתן להגיע להפעלה יעילה ולהפיק מהמכונה את הפוטנציאל המלא שלה.

 ההרצאה השנייה ניתנה על ידי איטה פוס בניזרי, מדריכת תהליכי עבודה בחברת אינדיסֶס, ועסקה בנושא "בקרת צבע". איטה הדגישה מהם המשתנים והכלים הנדרשים בתחום בקרת הצבע ומהו תהליך העבודה שיביא את בית הדפוס לייעול וחיסכון. כאשר תיארה איטה סיטואציה מציאותית, בה נתקל כמעט כל עובד בתחום הדפוס, לפיה באותו היום ובאותה המכונה מתקבלות עבודות השונות מבחינת דיוק הצבע, נראה היה כי קהל המשתתפים היה נלהב במיוחד. נראה כי איטה נגעה בנקודה רגישה ורלוונטית לכל העוסק במלאכה וכי פתרון יעיל הוא משהו נדרש. 

השיטה שהציגה איטה ליצירת בקרת צבע קפדנית כללה מספר פרמטרים. ראשית, שמירה על יציבות ועקביות על ידי בחירה מדויקת ומבוקרת של המאפיינים בבקר מכונת ההדפסה – למשל, הזנת נתוני לובן של מצע ההדפסה. פרמטר חשוב בתהליך הינו כיול מצעי הדפסה חדשים - הטמעת הפרופיל המדויק לכל מצע הדפסה חדש שנכנס למכונה ייתן תוצאות צבעוניות יציבות בין הדפסה להדפסה. שנית, תפעול שוטף בתחזוקת ובקרת מכונת הדפוס – תחזוקה שוטפת של המכונה (כולל בין היתר כיול מלא הן עבור המכונה והן עבור מכשיר הכיול אשר נמצא בתוך המכונה, כיול המכונה בעת החלפת דיו וכו'), השפעת האקלים על המכונה ועל חומרי הגלם הינם פרמטרים אשר משפיעים על המכונה ויש להיות ערים להם על מנת למנוע תקלות מראש או לדעת לפתור תקלות קיימות שנובעות מסיבות אלו. 

בתום שתי ההרצאות ובמהלך ההפסקה הקצרה היתה למשתתפים הזדמנות נוספת להסתובב שוב בין דוכני התצוגה של ספקי הנייר.

במהלך ההפסקה, סיפר אחד המשתתפים שהינו דפס בחברת "די פרינט" כי "ההרצאות מחדדות את ההבנה לגבי חשיבות הלמידה וההבנה של הפעולות שצריכות להיעשות בעבודה מול מכונות דפוס. נושא בקרת הצבע הוא חשוב במיוחד ואכן יש לשים עליו דגש. את כל העבודה לומדים הדפסים תוך כדי תנועה ולנושאים כמו אלו שנידונו בהרצאות יש חשיבות רבה".

 בחלקו השלישי של יום העיון, התנהל פאנל חומרי הגלם בהנחיית ליטל קסורלה, מנהלת השיווק של חברת אינדיסֶס. בפאנל השתתפו ארבעה ספקי נייר: שי גבריאל מחברת "שרון סחר", איציק פינקלמן מחברת "אורק", אופיר רון מחברת "נירעותק" ועודד שטיבל מחברת "א. מדן".לראשונה נוצר שיח מעניין שבו העלו הלקוחות שאלות וקיבלו תשובות מהספקים בצורה מאורגנת. כאמור הועלו רעיונות והצעות לשיפור תהליכי העבודה בין כל הגורמים הרלוונטיים.

בין הנושאים שנידונו בפאנל: 

  • ציפויים לניירות - ההבדלים בין שיטות ציפוי של ניירות ובמה תורמת כל שיטה לאיכות הנייר? 
  • סטנדרטים - מסירת הפרמטרים החשובים לבית הדפוס עבור כל מצע הדפסה שנמסר. 
  • איכות הסביבה - עד כמה השימוש בניירות ממוחזרים הוא 'טרנד' ובאיזו מידה הוא הופך מושרש יותר ויותר כחלק מהצריכה הקבועה של בתי הדפוס?  
  • מגמות עולמיות - עם עליית חומרי הגלם בעולם מה עשוי לקרות בשנים הקרובות בתעשיית הנייר?
     
1800-800-083
פארק המדע, קרית ויצמן, ת"ד 150, רחובות
© כל הזכויות שמורות ל- אינדיגו