קשרי קהילה

חוות אתכלית בקרית גת

זו השנה השנייה שבה מתקיים המיזם בחסות ובמעורבות עובדים של HP אינדיגו יחד עם  תלמידי תיכון רבין בחוות "אתכלית", בשיתוף הרשת הירוקה. החווה החקלאית "אתכלית", היא פרויקט קהילתי-חברתי מרתק, ומרכז יחיד במינו לשימור ולימוד המורשת התרבותית של יהודי אתיופיה.

 

כחלק מחיזוק המרקם החברתי של הקהילה האתיופית בקרית גת, מועסקים בחווה עשרות חקלאים מוותיקי הקהילה, המגדלים מגוון גידולים, ביניהם כאלה המיוחדים לקהילה האתיופית, כמו גומן, טף והפלפל הסודני החריף שמשמש מרכיב יסודי במטבח האתיופי.

 

המתנדבים מתיכון "רבין" ומ- HP אינדיגו מגיעים מדי שבוע לחווה החקלאית האתיופית ומכירים את בני הקהילה הוותיקים, שמקבלים חלקות אדמה ומגדלים גידולים שונים. המתנדבים זוכים לשמוע את סיפוריהם של העולים ומסייעים בעבודה בחווה. הם גם לומדים להכיר מגוון צמחים, ובהם צמחים אתיופיים ייחודיים. שיא הפעילות בשנה שעברה היה כשהמתנדבים והתלמידים הוזמנו לביקור בכנסת. 

 

"כמתנדב בפרוייקט אני נפעם לראות פרוייקט חי, נושם ומתפתח. למדתי להכיר את התרבות האתיופית ואת היחודיות שבה - כבוד לאדם ולקהילה וכבוד לאדמה אותה מעבדים. החשיפה לחיים הפשוטים של בניית מבני מגורים מבוץ וקש וחקלאות לצרכים האישיים אלה דברים שלא היכרתי ולמדתי לכבד. אהבתי ונהניתי לצלם את מה שקורה בחווה ואת העבודה המשותפת של הנוער עם זקני העדה". 

 

שחר גרבר

 

התוכנית השנה היא להקים חממה שבה יגדלו את התבלינים המסורתיים ובסמוך יוקם מפעל תבלינים יחודיים של בני הקהילה. 

 

במהלך המיזם תצלם HP אינדיגו תמונות המתעדות את היסטוריית צמחים הייחודים לעדה האתיופית עבור אלבום תמונות שיודפס באינדיגו.

1800-800-083
פארק המדע, קרית ויצמן, ת"ד 150, רחובות
© כל הזכויות שמורות ל- אינדיגו