ימי עיון

חדשנות בעיר העתיקה

בתאריך ה-17.06.15 התקיים כנס מעניין ומיוחד של דפוס ״העיר העתיקה״ - בית דפוס ותיק מצד אחד ומאוד מתקדם וחדשני מצד שני.

שיתוף פעולה בין דפוס העיר העתיקה ובין חברת HP אינדיגו לבין חברת סקודיקס, הביא לידי ביטוי את שינויי דפוסי החיים, הן האישיים והן העסקיים, כפי שהם משתקפים מהמציאות הדיגיטלית כיום .

 

דפוס העיר העתיקה, אחד מבתי הדפוס הגדולים והחדשניים בארץ, הרים את הכפפה שזרקו לעברו HP אינדיגו וחברת סקודיקס, שתי חברות ענק בינלאומיות ומובילות, העוסקות בדפוס הדיגיטלי ובהשבחות. שיתוף הפעולה בין שלושת הגופים האלה יצר כר פעולה נרחב המתאים לשינויים המהירים בתחום הדפוס.

 

הכנס התקיים במתחם ה"סינמה סיטי" בירושלים והוזמנו אליו מיטב הגרפיקאים והעוסקים בדפוס ובמו"לות, למעלה מ- 100משתתפים - כמות ואיכות נדירים באירועים מסוג אלה.

 

לאחר קבלת פנים מכובדת כולל תצוגה מרהיבה של דוגמאות ויכולות של כל השלושה יחד, הקהל נכנס לאולם וליאור מנור, מהנדס מחשבות בינלאומי ומנחה הכנס, נתן את האות לפתיחת האירוע והזמין, לאחר הקרנה של סרט על דפוס העיר העתיקה שהוכן במיוחד לאירוע, את ראשון הדוברים, דניאל מוזס, סמנכ"ל תפעול בדפוס העיר העתיקה. בדבריו סקר דניאל את התפתחות בית הדפוס מיום היווסדו עד לימינו אנו, תוך התאמה ורדיפה אחרי חידושים וחדשנות בענף והתאמה לטעמם של הלקוחות כיום .

 

אחריו עלה והעביר הרצאה מעניינת ורלוונטית במיוחד תמיר חטיבה מחברת HP אינדיגו, שהציג באמצעות סיפורי הצלחה ודוגמאות מהעול, סרטונים וגרפים את השינויים והתמורות המשפיעים על חיי היום יום של כולנו בעידן השינויים הטכנולוגיים ואת צריכת המדיה הן האינטרנטית והן המודפסת.

 

מדבריו עלה כי יש ירידה דרסטית של צריכת תרבות כתובה ובמקביל עלייה משמעותית של תרבות אינטרנטית לכל סוגיה- ספרים, חוברות, עלונים, עיתונים וכדו'.

 

כמו כן, בעולם הדינמי והמשתנה של היום, הדפוס הדיגיטלי של HP אינדיגו הוא הפתרון המושלם והנכון ביותר - פתרון שעונה על כל הצרכים המשתנים והייחודיים של הצרכנים והחברות כיום .

 

עוד דרך להתגבר על הירידה בצריכת מוצרים מודפסים ומתן מענה לדרישות החדשות של העת החדשה, בנוסף לדפוס הדיגיטלי של HP אינדיגו, הינה חברת סקודיקס עם המוצרים והפתרונות המיוחדים שלה.

 

עמית שוורץ, סמנכ"ל שיווק ופיתוח עסקי בחברת סקודיקס, הציג בפני הנוכחים את פיתוחי החברה להשבחות דפוס ודוגמאות מהעולם. לדעתו של עמית פיתוחים אלו יאפשרו לצרכן בחירה אישית של מוצרים המיועדים לקהל יעד מצומצם ומגוון, מידע משתנה, כמויות קטנות מותאמות לטעמו של כל לקוח ולקוח .

 

את הכנס המעניין תיבל ליאור מנור בקטעים נדירים ומצחיקים של אשליות ואחיזת עיניים לתדהמת הקהל, כשגולת הכותרת היתה קסם קלפים ענק (קלף בגודל חצי גליון!), מרהיב ויוצא דופן ששילב יכולות דפוס עיתון חצי גיליון שהודפס במהלך האירוע בבית הדפוס, עם סיקור על האירוע כולל תמונות, שהודפס במהלך האירוע וחולק לפני ארוחת צהריים מפנקת.

1800-800-083
פארק המדע, קרית ויצמן, ת"ד 150, רחובות
© כל הזכויות שמורות ל- אינדיגו