חדשות

חברת HP אינדיגו – ממריאים בגאווה

חברת HP אינדיגו שמחה וגאה על הכבוד הרב שנפל בחלקה להימנות על רשימת 60 התגליות והפיתוחים הישראליים שהשפיעו על העולם. 

For the English version of this article, click here

 

בתאריך ה-7 במארס, 2016, הושקה בנתב"ג תערוכה חדשה מטעם משרד המדע, הטכנולוגיה והחלל. תערוכת "תגליות ופיתוחים ישראלים שהשפיעו על העולם", מציגה לראווה כ-60 פיתוחים ותגליות מישראל שהשפיעו על העולם. התערוכה, שהושקה בטקס חגיגי במעמד שר המדע אופיר אקוניס ושר התחבורה והמודיעין ישראל כ"ץ, תוצג למשך שנה על קיר ענק באזור שלאחר מעבר הדרכונים, עם פוטנציאל חשיפה לכ-8 מיליון עוברים ושבים במהלך השנה.

 

מקומה של חברת HP אינדיגו אינו נפקד מהתערוכה, וזאת הודות לפיתוח ElectroInk – הדיו האלקטרוני הראשון בעולם לדפוס מסחרי, שפותח ע"י בני לנדא, מייסד HP אינדיגו. 

 

לצד שאר התמונות, ניתן למצוא גם את התמונות של בני לנדא ושל מכונת הדפוס הדיגיטלית המתקדמת והפרודוקטיבית ביותר שקיימת היום בשוק, HP Indigo 10000 Digital Press. הכיתוב המלווה את התמונות הינו: 

 

ElectroInk – הדיו האלקטרוני הראשון בעולם לדפוס מסחרי
דיו נוזלי טעון חשמל, רשום בפטנטים, להדפסה דיגיטלית איכותית של דפוס מסחרי, שהומצא ופותח לראשונה בישראל. הטכנולוגיה הביאה את היתרונות הדיגיטליים לתעשיית הדפוס, שעד להמצאה היתה אנלוגית. הטכנולוגיה הובילה לפיתוח מכונות דפוס דיגיטליות המאפשרות הדפסה ישירה מהמחשב ולמהפך בשיטות ההדפסה הקיימות. למעלה מ-6,000 מכונות דפוס המבוססות על טכנולוגיה זו, כולן תוצרת כחול לבן, נמצאות כיום בשימוש ב-120 מדינות בעולם". 

 

את HP אינדיגו ייצג בטקס ההשקה מנהל השיווק של ישראל, אריק סופר, לצד מדענים, זוכי פרס נובל, ממציאים ומפתחים אחרים. "אין ספק שזהו כבוד גדול עבור HP אינדיגו להיות ברשימה כה מכובדת ומרשימה, לצד אישים ופיתוחים כה מרשימים וחשובים. אנו גאים להיות חברה ישראלית, שנוסדה בישראל ושמרכזי הפיתוח והייצור שלה, כמו גם הניהול העסקי הבינלאומי נמצאים כולם בישראל. מעבר לכך, שוק הדפוס בישראל הוא יצירתי ביותר, ואנו שמחים שתחום זה בא לידי ביטוי בתערוכה כה מכובדת." הדגיש אריק.

 

לצד הפיתוחים המוכרים לכול שמופיעים בתערוכה, כמו עגבניות שרי, דיסק און קי, התרופה "קופקסון" לטיפול בטרשת נפוצה, מערכת למניעת תאונות של "מובילאיי" ושבבי אינטל שפותחו בישראל, מוצגים גם פיתוחים פחות מוכרים, כמו שיטה להפעלת תאים חיסוניים לטיפול בסרטן, תרופות לטיפול באלצהיימר ובפרקינסון, פיתוח זני גפן ללא חרצנים, פיתוח גלאי מיואונים שמשמש את מאיץ החלקיקים ב-Cern שבשוויץ ועוד ועוד. 
 
חלק גדול מהתערוכה מוקדש לשמונת זוכי פרס נובל מישראל, לשלושת זוכי פרס טיורינג במדעי המחשב ולזוכה מדליית פילדס, המקבילה לפרס נובל התחום המתמטיקה. בתחילת התערוכה, מוצגות גם תמונותיהם של אישים הסטורים שתרמו רבות למדע, כמו אלברט איינשטיין, חיים ויצמן, אהרון אהרונסון, הרמב"ם ועוד. 

 

שר המדע, אופיר אקוניס, אמר בעת השקת התערוכה: "התערוכה היא נכס הסברה אדיר לישראל. אנו מציגים את התרומה האדירה של המדע והטכנולוגיה הישראלית לעולם ולאנושות כולה. יש לנו במה ובמי להיות גאים. ישראל היא מדינה פורצת דרך ומובילת חדשנות. בכל העולם מביטים בתדהמה ובהערכה בהישגים הכבירים שלנו ולכן ראוי שהם יוצגו בשער הכניסה והיציאה של ישראל".

 

לסיכום הוסיף אריק: "אין ספק שאנו, בחברת HP אינדיגו, כחברה טכנולוגית פורצת דרך ומובילת חדשנות, גאים מאוד על ההכרה בהישגים שלנו, גאים להופיע בתערוכה עם כל השמות הגדולים והטובים, ומצפים בקוצר רוח לעוד הרבה שנים של המצאות, חדשנות ופיתוחים שישנו עוד יותר את עולם הדפוס. חוץ מההישג המרשים, מדובר בתזמון ובעיתוי מעולים מבחינתנו, מכיוון שבמהלך החודשיים הקרובים, יבקרו בארץ למעלה מ-1000 בעלי ומנהלי בתי דפוס מכל העולם, אורחי החברה, לקראת תערוכת דרופה שתערך ב-31.5-10.6 בדיסלדורף, גרמניה. מאוד משמח אותנו שזה מה שהם יראו בשער הכניסה הרשמי של ישראל."

לקריאת מאמר זה באנגלית, לחץ כאן

 

1800-800-083
פארק המדע, קרית ויצמן, ת"ד 150, רחובות
© כל הזכויות שמורות ל- אינדיגו