חדשות

הדפסת שוליים

הספר (כולו) כמו בד ריק: הדפסת שוליים - Edge printing

מאת גרשון אלון, מנהל פתרונות זרימת עבודה ב- HP אינדיגו

 

כמי שעוסקים בדפוס (וכקוראים) אנו מקדישים זמן לכריכת הספר - העיצוב, מצע ההדפסה, הכריכה. אחרי הכול, זהו חלק מרכזי מהספר. אבל לעתים קרובות, אנו נוטים שלא לחשוב על הספר כולו כעל הבד הריק שלנו, ועל האפשרות למנף עיצובים ועיטורים לא רק על העטיפה (בחזית גב והשדרה של הספר) - אלא גם על שולי הדפים עצמם.

 

כולנו ראינו דוגמאות לכך, אבל זו תמיד הייתה משימה לא פשוטה.
 
הציורים המוקדמים ביותר בשוליים, אשר היו למעשה עיצובים סמליים, הינם מהמאה ה -10. ספרים נכתבו בכתב יד, ואויירו על ידי אמנים. וכמו כל יצירה אמנותית, הקישוטים התפשטו עד לשולי הספר, כך שלמעשה נוצרה יצירת אמנות אישית בעלת ערך רב. במלים אחרות, יצירת ספרים אישיים הייתה למעשה הדרך היחידה ליצור ספר...

היום, למרבה המזל, יש דרכים מהירות יותר ליצור הדפסת שוליים. המשתמשים במכונות הדפוס של HP אינדיגו יכולים כעת למנף את אפשרות הדפסת השוליים בבקר ההדפסהHP SmartStream Designer כדי ליצור תמונות בשולי הספר.
 
רק תחשוב על האפשרויות - שמות, תמונות, קישוטים. מידע סטטי או אישי.
 
תמונות הנראות כשהספר סגור. או נראות רק כאשר מדפדפים בספר. 
 
אתה תחליט.

ותחשוב עוד - עם אפשרות של הדפסת השוליים על השדרה, אתה יכול להמשיך את העיצוב על פני כמה ספרים. תוכל ליצור רצף שבו חלקים של תמונה אחת מצטרפים והופכים סדרת ספרים לאוסף אמיתי.
 
ייחודי. בעל ערך גבוה. בלתי נשכח.
 
אז איך עושים את זה?
 
אם ברשותך מכונת דפוס של HP אינדיגו, הרי שכבר בוודאי מותקנת אצלך התוכנה –HP SmartStream Designer עבור Adobe InDesign גרסה 11. הדפסת שוליים היא תכונה חדשה בבקר הדפסה זה. 

לקוחות כמו Torculo בספרד כבר משתמשים ביכולת הדפסת שוליים. דוגמאות לעבודתם מופיעות בתמונות.

1800-800-083
פארק המדע, קרית ויצמן, ת"ד 150, רחובות
© כל הזכויות שמורות ל- אינדיגו