חדשות

דפוס פאר פרינט נכנס לעידן הדיגיטלי

דפוס פאר פרינט נוסד בשנת 1942 ע"י עזרא לוי ז"ל. זהו בית דפוס משפחתי לכל דבר, כאשר בשנת 1985 הצטרף לדפוס הבן יגאל, שמנהל אותו עד היום ובשנות התשעים הצטרף גם הנכד עדי, שהשתלב בניהול העסק המשפחתי לאחר פטירתו של הסבא המייסד עזרא בשנת 1999.

 

דפוס פאר פרינט, המתפרש על חמש קומות ו-3000 מ"ר בנס ציונה, כולל למעשה שני מפעלי דפוס בעלי התמחות שונה: הראשון מתמקד בהפקת מדבקות בגלילים והשני הינו בית דפוס לאופסט שטוח שמתמחה בהדפסה על גבי פוליפרופילן או PET עד לעובי של 1 מ"מ. 
 

כיום, יותר ממחצית מהיקף פעילות החברה קשורה למוצרים עבור יקבים כגון תוויות יין, מארזי יין,מוצרי שיווק נלווים ושילוט בנקודת המכירה. עוד כ-15% מהפעילות מתמקדת בהפקת מוצרי אריזה נלווים לענף היין והמזון, כמו מארזים מיוחדים, קופסאות מתוחכמות ועוד. על לקוחות החברה נמנים בין השאר יקבים כמו כרמל, ברקן, בנימינה, ציון וטפרברג, ומפעלי מזון גדולים כמו יוניליוור, יפאורה, טמפו, תנובה ועוד.
 

הכניסה לתחום הדפסת תוויות היין היוותה סיכון עסקי לא קטן, מאחר וזהו תחום בעייתי שדורש מיומנות רבה והשקעה רבה בציוד מתוחכם. עזרא לוי, ובעקבותיו בנו יגאל, קיבלו על עצמם את האתגר. וכך, מי שמלווה את דפוס פאר מתחילת דרכו הוא יקב 'כרמל מזרחי' של אז ('יקבי כרמל' היום), החל מהיינות הראשונים שעיצבו את תחום היין בישראל, כמו אדום עתיק, פנטזיה, גרנש רוזה, ועד ליינות המתוחכמים של היום.
 

"מאחר ואנו חברה בעלת ניסיון של למעלה מ-70 שנה בתחום הפקת תוויות יין, הרי שכל היקבים בארץ פנו אלינו כדי שנפיק את תוויות היין שלהם, מאחר וצברנו מוניטין כמומחים לתוויות", מספר עדי לוי, מנכ"ל החברה. "לפני כעשר שנים, חל מהפך בשיטת הדבקת תוויות היין. כל היקבים עברו מתוויות שטוחות שמודפסות על נייר כרומו חד צדדי למדבקות שמודפסות בגלילים. תהליך זה הוביל את החברה לרכישת מכונת גאלוס אופסט להדפסה בגלילים, שנחשבת לטובה ביותר בתחומה", הוא מוסיף.

 

מכונה זו העניקה לחברה יתרון תחרותי, מאחר וכל בתי הדפוס האחרים הדפיסו תוויות בדפוס פלקסו, ופאר פרינט הייתה היחידה שהציעה תוויות יין עם טקסטורות, שניתנות להפקה רק במכונת האופסט של גאלוס. תהליך ההדפסה בגאלוס היה אמנם איטי יותר, אולם אפשרויות ההדפסה היו מגוונות יותר ואיכותיות יותר. מכונה זו התבררה כרכישה כה מוצלחת, עד שמכונה זהה נוספת נרכשה כדי לעמוד בדרישות ההדפסה.

 

בשנת 2013, נכנסה פאר פרינט לעידן הדיגיטלי, עם רכישת מכונת הדפוס HP Indigo WS6600 DIgital Press. "בחרנו בחברת HP אינדיגו מאחר והיינו זקוקים לפתרון שיספק מענה לנפח הדפסה קטן ולריצות הדפסה קצרות", מסביר עדי. "מספר היקבים בישראל זינק באופן מסחרר מכ-20 לכ-250, רבים מהם יקבי בוטיק. יקבים קטנים אלה זקוקים למספר תוויות קטן שאינו משתלם בהפקה בדפוס אופסט. 
 

"כאן נכנסת לתמונה מערכת הדפוס של HP אינדיגו. זו מערכת דפוס חזקה ואמינה שמגדילה את כוח הייצור שלנו באופן ניכר, ומספקת לנו גמישות רבה בהפקה. לא פחות חשובה היא העובדה שמערכת זו אינה נופלת ברמתה מאיכות ההדפסה של מכונת האופסט שלנו. כך אנו יכולים להמשיך ולספק ללקוחותינו את האיכות הגבוהה שהם דורשים. אנו מפיקים תועלת רבה מהדפסה מהירה ואיכותית, קיצור משך ההפקה, אספקה מהירה ואפשרות הדפסה של ריצות קצרות".
 

חברת פאר פרינט מוגדרת כ- one-stop-shop, שמספקת פתרונות כוללים מקצה לקצה, באמצעות שילוב של מכונות הדפוס יחד עם כל השירותים תחת קורת גג אחת, ללא צורך במיקור חוץ. כתוצאה מכך, גם זמני התגובה והאספקה של החברה הינם מהירים ביותר. שירותי החברה כוללים סטודיו לעיצוב וקדם דפוס, הדפסת מידע משתנה וגימורים שונים כמו הטבעת פויל חם, הטבעת פויל קר, למינציה, הבלטה,שטנץ ועוד.
 
"אנו צופים שכשליש מנפח עבודות ההדפסה של החברה יופק במערכת הדפוס הדיגיטלית של HP אינדיגו. המגמה העולמית בתחום תוויות היין הינה מעבר לריצות הדפסה קצרות ואי הדפסה למלאי, אלא רק על פי דרישה. אנו מקווים להגדיל בעתיד את נפח הדפוס הדיגיטלי, לוותר כליל על מכונת הגאלוס ולרכוש מכונה נוספת של HP אינדיגו. היינו רוצים גם לראות יישומים חדשים מבית HP אינדיגו, שיפתחו בפנינו הזדמנויות עסקיות חדשות ואפיקים חדשים, שירתמו עוד יותר את יכולות הדפוס הדיגיטלי", מסכם עדי. 

 

קישורים נוספים: 

לאתר של חברת דפוס פאר פרינט

כתבה על דפוס פאר פרינט באתר winet - מגזין יין וגורמה 

1800-800-083
פארק המדע, קרית ויצמן, ת"ד 150, רחובות
© כל הזכויות שמורות ל- אינדיגו