חדשות

אפס אפס צבע

 יום עיון באווירה קצת אחרת: העשרה למפעילים "מהסרטים" 

כמאה מפעילים של מכונות הדפוס של HP אינדיגו אשר עובדים בבתי הדפוס של לקוחות החברה בישראל, הגיעו ליום עיון יוצא דופן, באווירה קצת אחרת. האירוע שהתקיים ב- 12 בפברואר בסינמה סיטי בגלילות, כלל הרצאות מעשירות ורלוונטיות למפעילים שהעבירו אנשי HP אינדיגו האירוע הסתיים בהקרנה פרטית של הסרט "כוננות עם שחר".

 

"אפס אפס צבע, יש משימות שרק אתה יכול לבצע" נכתב בהזמנות, שעוצבו כמו מודעה לסרט ג'יימס בונד ונשלחו למפעילים, וגם באתר ייעודי שנפתח לאירוע. המסר שרצינו להעביר באמצעות הטקסטים והעיצוב של האירוע הוא שהמפעיל הוא הוא המוציא לפועל האמיתי של הטכנולוגיה שלנו באתר הלקוח, עם מפעיל מיומן ומאומן היטב ניתן להוציא הרבה יותר מהמכונות של אינדיגו. קרוב ל-100 מפעילים הגיעו ליום העיון המיוחד שערכנו בסינמה סיטי בגלילות. מספר אנשים נאה ביותר, עשרות אנשים מעל הצפוי. 

 

לאחר קבלת פנים והתכנסות של כל המפעילים והמארחים של HP אינדיגו במבואה, נכנסו כולם לאולם הקולנוע שהפך למספר שעות לאולם ההרצאות של יום העיון – אולם הרצאות מלא מפה לפה.
 

ראשון עלה שלמה מנשרוף, מנהל פעילות HP בישראל, אשר קידם בברכה את האורחים ודיבר על מחויבות החברה להצלחתם של לקוחותיה. הוא הדגיש שמפעילי מכונות הדפוס הינם למעשה חוד החנית בבתי הדפוס, מאחר והם אלה שאחראים לאיכות ההדפסה ולשביעות רצון הלקוחות. HP אינדיגו מייחסת חשיבות רבה לתפקידם של המפעילים, מאחר והיא זו שמפתחת את המכונה, אך המפעיל הוא זה שמוציא לפועל את האיכויות והיכולות שלה על בסיס יומיומי. 

 
אלון לקשטיין, מנהל השירות בישראל, סקר את פעילותה של החברה בישראל. הוא סיפר על הגידול המשמעותי במספר המכונות הפעילות בישראל, שעומד כיום על למעלה מ-120. במקביל חלה גם עלייה משמעותית במספר העמודים המודפסים באמצעות מכונות אינדיגו בארץ. אלון סקר גם את המגמות בתחום הדפוס בעולם, כמו הירידה המשמעותית בשווי השוק של יצרני דפוס אופסט, כמו גם בשוויים של הדפסים הגדולים בעולם. הוא קינח בגאווה ציונית אמיתית - הצלחתה האדירה של HP אינדיגו הישראלית ברחבי העולם, שמתבטאת במכונות דפוס של החברה שפועלות ב-120 מדינות ברחבי העולם!  

 

אודי וקס, מנהל פיתוח עסקי עולמי ב- HP אינדיגו, נשא הרצאה תחת הכותרת "מצוינות תפעולית כמפתח להצלחה". הוא פתח בכך שהרווחיות הממוצעת בתחום הדפוס בארה"ב היא נמוכה, אולם במקביל, בתי הדפוס המובילים נהנים מרווחיות גבוהה פי 5 מהממוצע. סוד ההצלחה בעולם הדפוס הינו השילוב בין מצוינות תפעולית לבין חדשנות. המרכיב התפעולי כולל בין השאר, מהירות ויעילות גבוהים יותר. מרכיב  והחדשנות כולל יישומים, מודלים עסקיים ולקוחות חדשים. 
 

יוני דוד, מנהל מוצר במחלקת תמיכה טכנית עולמית בצוות מתכלים ב- HP אינדיגו, דיבר על Best Practices בתפעול ותחזוקה של מכונות אינדיגו. הרצאה חשובה זו כללה למעשה את רשימת כל המטלות שעל המפעיל לבצע כדי להפיק את המיטב ממכונת הדפוס. נקודת המוצא של ההרצאה הייתה כי המצוינות התפעולית מבוססת על 3 גורמים: 
* נהלי תחזוקה שוטפת - פעולות על בסיס יומיומי, שבועי וחודשי
* Best Practices
* איתור וטיפול בבעיות (Troubleshooting)
יוני פירט את הפעולות שיש לבצע במסגרת התחזוקה של המכונה, כמו ניקוי או החלפה של החלקים השונים. החלק השני כלל עצות וטיפים חשובים, כגון מהי הלחות הסביבתית היחסית, או כיצד לצמצם את הבעיות בהעברת מצעי הדפסה. החלק השלישי כלל סקירה של הגורמים העיקריים לתקלות ובעיות שונות בהדפסה וגם במוצרים המתכלים כמו ה- PIP, BID והשמיכה. 

אסטבן בירנבאום, מנהל מוצר Indigo Print Care למכונות מסדרה 3 וכלי תמיכה ב- HP אינדיגו, היה הדובר הבא. נושא ההרצאה היה: "שיפור כמות ואיכות ההדפסה עם HP Indigo Print Care". אסטבו הציג את יכולות תוכנת ה- Print Care שהוא למעשה סט כלים המותקן במכונה כחלק מגרסת התוכנה, המאפשר אבחון ופתרון מהיר ומדויק של בעיות בהדפסה.

 

התוכנה מסייעת להגדיל את זמן הפעולה השוטף של המכונה, להקטין את הזמן לפיתרון בעיה, ולשפר את הפרודוקטיביות, בכך שהיא מובילה את המפעיל צעד-אחר-צעד לזיהוי הבעיה ופתרונה. בנוסף, הציג אסטבן גם את הכלים לתמיכה מרחוק שזמינים עבור המפעיל ומהנדס התמיכה של HP, במקרה של תקלה. 

הדוברים האחרונים היו עדי בן ישי מנהל דסק ישראל ומת'יו לייטסטון, מנהל מדיה ומתכלים לקוחות ישראל ב- HP אינדיגו. שניהם סקרו את תהליך הזמנת המתכלים, כיצד יש לבצע הזמנה בפורטל הלקוחות My HP Indigo וכיצד למלא את ההזמנה. מת'יו דיבר גם על חשיבות תכנון המלאי מראש והימנעות מהזמנה דחופה ברגע האחרון, כמו גם על האפשרות להחזרת בידים משומשים.
 

לאחר ההרצאות התקיים טקס צנוע להענקת פרסים למפעילים המצטיינים הבאים: 

* אבי לסרי, קבוצת אמקה
* תמיר טורנר, קבוצת תדביק
* חזי אלמליח, הפיל הוורוד מימד
* יבגני קליימן, יקיר פריד

הזוכים המאושרים נבחרו על ידי שלמה מנשרוף, אלון לקשטין ומתיו לייטסטון. לאחר מכן, נערכה בין המשתתפים הגרלה של מספר כרטיסים זוגיים לסרט. האירוע הסתיים כאמור, בארוחת ערב משותפת ובהקרנה פרטית של הסרט "כוננות עם שחר", שסוקר את המצוד אחר אוסמה בן לאדן.
 

התגובות במהלך יום העיון ולאחריו היו חיוביות ביותר. מפעילים רבים שהגיעו אמרו לצוות אינדיגו ישראל שנכח במקום כי פעילויות מהסוג הזה תורמות להם רבות לעבודה היומיומית וכי הם מרגישים כי הם למדו דברים רבים שישפרו את עבודתם על המכונה ואת הקשר עם האנשים הרלוונטיים באינדיגו. כמו כן, הם ביקשו אם ניתן להזמין אותם לימי עיון נוספים בנושאים שונים ואולי אף לשקול חלוקה לקהלי יעד שונים ולקיים סדנאות מעשיות במפעלי החברה ובאתרי הלקוחות.

1800-800-083
פארק המדע, קרית ויצמן, ת"ד 150, רחובות
© כל הזכויות שמורות ל- אינדיגו