חדשות

איחוד עבודות משנה את כלכלת הדפוס

מאת ליאור קרסנובסקי, זרימת עבודה ושותפים בתחום התוויות והאריזות ב- HP אינדיגו

בתערוכת Labelexpo Americas בחודש דצמבר 2016, HP הדגימה יכולת חדשה לאיחוד עבודות במכונת הדפוס HP Indigo 20000 Digital Press. תכונה חדשה זו, אשר הוצגה קודם לכן בתערוכת drupa ובמפגשי pre-drupa, מאפשרת לבתי דפוס בתחום האריזות והתוויות להדפיס מספר רב של עבודות בגודל שונה בו זמנית, באותו גליל.

באמצעות איחוד העבודות, ניתן לסדר עבודות הדפסה מרובות בנתיבים שונים על פני רוחבו המלא של מצע ההדפסה, ללא צורך ליישר אופקית את התמונות עם תחילתה וסופה של כל מסגרת. זה מאפשר עימוד (אימפוזיציה) של התמונות קרוב יותר זו לזו ללא בזבוז שטח מיותר.

 

בנוסף לשימוש המרבי במצע ההדפסה ולהגדלת הפרודוקטיביות, איחוד עבודות גם מאפשר למשתמשים במכונות הדפוס של HP אינדיגו לקבל הדפסים נוספים בכל קליק. בהתאם לעבודות ההדפסה, החיסכון במצעי ההדפסה ובקליקים יכול להביא לצמצום של עד 15% בעלויות. 

 

לא בדיוק ארוחת צהריים בחינם, אבל די קרוב
זה בהחלט משמעותי, אבל ההשפעה יכולה להיות גדולה עוד יותר. ואני ארחיק ואומר כי איחוד עבודות יכול לשנות את מודל התשואה עבור השקעה  (ROI) של מכונת הדפוס.

 

הסיבה לכך היא שאם אתה כבר מפעיל את מכונת הדפוס כדי להדפיס עבודה שעושה שימוש רק בחלק מרוחב מצע ההדפסה בגליל, אז תוכל למנף את עליות מצע ההדפסה, דיו, זמן וקליקים כדי להדפיס עבודה אחרת על פני רוחב המצע הפנוי - עם אפס עלות הדפסה נוספת. מלבד עלויות ההדפסה, זהו רווח טהור.

 

כאשר הדפסה דיגיטלית למלאי היא הגיונית
מאחר וההדפסה של אותן תוויות או אריזות נוספות היא למעשה בחינם, הדפסה למלאי הופכת לאפשרות מעשית.

 

כן, באמת!

 

זה נשמע מנוגד להיגיון להשתמש בטכנולוגיה דיגיטלית כדי להדפיס יותר ממה שנדרש בפועל - במיוחד לאחר שדיברנו עשרות שנים על ההפך הגמור. אבל עם העבודות המתאימות, בעיקר תוויות קטנות בריצות הדפסה ארוכות מאוד, זה יכול להישמע הגיוני לגמרי. 

 

כשמדובר באריזות גמישות, עם מגוון רחב של מבנים שונים עבור עבודות שונות, פחות מקובל להשתמש באיחוד עבודות, אבל, בהתאם לעבודה וליישום, זה עדיין יכול להיות הגיוני – בין אם עבור עבודת הדפסה מיידית או הדפסה למלאי.

 

לדוגמה, ממתקים נמכרים לעתים קרובות בחבילות בגודל שונה. בעוד הצורך המיידי עשוי להיות רק עבור החבילה הגדולה יותר, למה לא להשתמש באיחוד עבודות כדי להדפיס את האריזה הקטנה יותר למלאי?

 

לאחד או לא לאחד? 
עם זאת, זה לא תמיד חסכוני לאחד עבודות הדפסה. ולכן, HP אינדיגו מספקת כלי שבעזרתו ניתן לנתח האם זה כדאי לאחד עבודות ספציפיות, אבל כלל האצבע הוא שאם 80% מהמסגרת כבר נמצאת בשימוש, אז סביר להניח שאיחוד עבודות יביא לחיסכון מועט ביותר. 

 

יגיע בקרוב...
אפשרות איחוד העבודות תהיה זמינה עם שחרור הגרסה הבאה של מכונת הדפוס HP Indigo 20000 Digital Press שמתוכננת לתחילת 2017. השימוש בעימוד (אימפוזיציה) עבור איחוד עבודות מצריך שימוש בבקר ההדפסה HP SmartStream Composer

 

 

 

1800-800-083
פארק המדע, קרית ויצמן, ת"ד 150, רחובות
© כל הזכויות שמורות ל- אינדיגו