חדשות

אוריגמו

על שוקולד, אוריגמי והמצאה מחדש של מותגים בעזרת דפוס 

 

איך קוראים לפסל אוריגמי של פרה? 

אוריגמו! 

או במקרה זה, הקמפיין האחרון של מותג השוקולד המוביל בישראל. מיליון חפיסות שוקולד, כל אחת  באריזה ייחודית מסוגה שנוצרו בעזרת הכלי HP SmartStream Mosaic והודפסו במכונת הדפוס HP Indigo 10000 Digital Press

 

במקום העטיפה האדומה המסורתית, כל יחידה של מותג השוקולד "פרה" הינה בעלת עיצוב ייחודי. בהמשך למגמת ה"עשה זאת בעצמך" ברשתות החברתיות, ניתן לקפל את האריזות לפסלי פרות ייחודיות מנייר בעזרת אוריגמי, ומכן נובע השם הייחודי של הקמפיין: אוריגמו.

 

מותג השוקולד, חלק ממותג חברת "עלית" שמנוהלת על ידי קבוצת שטראוס, עושה שימוש בפרה האיקונית, שנמצאת על האריזה האדומה מאז הקמת החברה בשנת 1934. קבוצת שטראוס-עלית רצתה להפיח חיים חדשים במותג הפופולרי באמצעות אריזה חדשנית. בעקבות הקמפיין הזה, אנשי הקבוצה מצפים לצמיחה משמעותית במכירות. 

 

"קמפיין אוריגמו הוכתר כהצלחה גדולה", מספרת מעיין רשף, מנכ"לית ומייסדת משותפת של סטודיו העיצוב ומיתוג "Shake" מישראל. "חברת שטראוס רצתה להפיח חיים חדשים וליצור התלהבות חדשה ממותג קיים.  אנחנו חשבנו בתחילה על 20 עיצובים שונים על המדף כדי ליצור אפקט. כשנפגשנו עם HP אינדיגו, הם שאלו 'למה רק 20, למה לא מיליון עיצובים שונים?' הקמפיין יצר אפקט "וואו", ועשה עבודה נפלאה על המדף. 

 
"אנו גם הקמנו אתר והזמנו את הצרכנים לקפל את העטיפה שלהם, לצלם אותו ולשתף ברשתות החברתיות. 'הקמפיין השיג שני דברים: הוא הציג אריזה צבעונית ומרעננת על המדף, וחיבר דור חדש של צרכנים עם מותג בן 80.", היא מסכמת. 

 

כמה עובדות מעניינות על הקמפיין: 

  • מיליון העיצובים הינם תוצאה של 17 עיצובים מקוריים ("תבניות מפתח") ושל טכנולוגיית Smartstream של HP עטורת הפרסים. 
     
  • העטיפות הודפסו בהדפסה דו צדדית, six-up, בעזרת מצב הדפסה לפרודוקטיביות משופרת (EPM), בגודל גיליון B2  במכונת הדפוס HP Indigo 10000 Digital Press אצל ספק שירותי ההדפסה, דפוס אילן באשדוד.  
     
  • אמן אוריגמי הוזמן לעצב את הקיפול של האריזה. בתוך האריזה ישנם סימוני גזירה שמטרתם לסייע לצרכנים בתהליך קיפול האוריגמי.
     
  • הקמפיין מעודד את הצרכנים לשתף את פרות האוריגמו שלהם ברשתות החברתיות ולזכות בפרסים. הקמפיין כולל פרסומת בטלוויזיה, שלטי חוצות, ועוד.

קישורים נוספים: 

פרסומת - שוקולד פרה במיליון עיצובים 

 

"מה הקשר בין פרה, מכונת דפוס דיגיטלית ואוריגמי" – הבלוג הרשמי של קבוצת שטראוס

 

איך לקפל פרה? 

1800-800-083
פארק המדע, קרית ויצמן, ת"ד 150, רחובות
© כל הזכויות שמורות ל- אינדיגו